YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AİHM’ye kadar gideceğiz"
"AİHM’ye kadar gideceğiz"
12 Haziran 2013 14:30
CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, Gezi Parkı eylemlerinde insanlık dışı muameleler yapıldığını ileri sürerek, "Bunu CHP milletvekilleri olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) kadar götüreceğiz." dedi.

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, bazı milletvekilleri ile TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Gezi Parkı eylemlerinde orantısız gücün ötesinde eylemcilere karşı insanlık dışı muamele yapıldığını ileri süren Batum, "Sonuçta bunu CHP milletvekilleri olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar götüreceğiz.

Mutlaka bunların hesabını soracağız, suç duyurularında bulunacağız, suç duyurularında herhangi bir şey yapmazlarsa İçişleri Bakanı hakkında suç duyurusunda bulunacağız. İçişleri Bakanı hiçbir şey yapmazsa doğrudan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne taşıyacağız." diye ifade etti.

Eylemcilere, sivil giyimli kişilerin çivili sopalarla saldırdığını dile getiren Batum, "Başbakan, benim, devletin polislerine it dediğimi çıkarttı. Başbakan söylediğinde buna cevap vermedim, çünkü Başbakan cevap vermeye değer bir insan değil…

Emniyet Genel Müdürü de bir açıklama yaptı; edep dışı çirkin seviyesiz beyanlarımı nefretle kınadığını söyledi. Ona bir yanıt vermek istiyorum... Hiçbir emniyet genel müdürü ne başbakan talimatı ile ne kulaktan dolma yalan yanlış bilgiler ile ne de iktidarın gözüne gireyim daha da yükseleyim düşüncesi ile ana muhalefet partisinin milletvekiline yalan yanlış suçlamalarda bulunamaz. Haddi de değildir." şeklinde konuştu.

Batum: Vazife çıkarmaya çalışan Ak İtler!

Eskişehir'de Ali İsmail Korkmaz isimli vatandaşın görgü tanıklarına göre sivil kişilerin saldırısı soncunda yaralandığını kaydeden Batum, basın mensuplarına bazı fotoğraflar gösterdi. Batum, şöyle devam etti: "Resmi giysili polisler yanlarında bu kişiler. Bu fotoğrafları İçişleri Bakanı'na da sorduk.

Polis olan kişilerin yanında polis olduğunu gösterecek tek bir rozet, simge, işaret, yelek olmadan müdahale eden kişiler kesinlikle yasa dışıdır. Bunlar olsa olsa kendi deyimleri ile AK Partiye karşı bu eylemlerin yapıldığını düşünüp görevden vazife çıkarmaya çalışan itlerdir, ak itlerdir. Net söylüyorum.

Emniyet müdürüne düşen şudur; ya diyecek ki bunlar polis. Nasıl görevlendirdiğini anlatacak. Neden resmi giysili kişilerin yanında iken polis olduklarını gösteren bir şey taşımadıklarını söyleyecek." Batum, sivil polislerin müdahale başladığı anda polis olduğunu gösterecek bir ibareyi göstermesi gerektiğini ifade etti.

 

CİHAN

Etiketler:
SİZ BİLİRSİNİZ
 // DADAŞ
Nasıl Olsa Siz Biryere Gelemeyeceksiniz
Satın Bu Ülkeyi Avrupa Mahkemelerine
Nasıl Olsa Siz Biryere Gelemeyeceksiniz
Gambazlayın Yurdunuzu Elin Gavur İtine...
13 Haziran 2013 Perşembe 16:19
14:23
 // Nereyeee?
Beni dinlersen Esad a git. O da sizin Ab niz. Kıbleniz AB e değil, Kabe olsun dileklerimle. (Valla iyi uydurdum bu sefer)...
13 Haziran 2013 14:23
GIDECEGIN YER
 // T. YEDIRMEZ
Nereye giderseniz gidin, sonunda gideceginiz yer Cehennemin dibi.
Sizin Küfrünüzü ancak Cehennem temizler....
13 Haziran 2013 Perşembe 13:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler