YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Türk yeniden genel başkan
DTP 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde Mardin Milletvekili Ahmet Türk Yeniden Genel Başkan seçildi.
Ahmet Türk yeniden genel başkan
04 Ekim 2009 / 18:48 Güncelleme: 04 Ekim 2009 / 19:14

DTP Genel Başkanlığı'na Mardin Milletvekili Ahmet Türk yeniden seçildi.

DTP'nin Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu'nda yapılan 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde 654 delege oy kullanırken 3 oy geçersiz sayıldı. Geçerli 651 oyun tamamını alan Türk, yeniden genel başkanlığa getirildi.

Türk, sonucun açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada, kendisine güvenen halka ve delegasyona teşekkür etti.  Türkiye'nin sancılı, ancak ''Demokratik Açılım''ın da söz konusu olduğu önemli bir süreçten geçtiğini belirten Ahmet Türk, ''Bize düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazırız. Bu topraklarda bin yıllık birlikteliği gerçekleştiren Kürt ve Türk halkı daha güzel bir geleceği hak etmiştir'' dedi.

Barış ve kardeşlik için gelişim ve dönüşümden yana olmasının gerektiğini ifade eden DTP Genel Başkanı Türk, ''İnanıyoruz ki halkımızın mücadelesini daha güçlü bir noktaya taşımak için, daha güzel bir gelecek için ve Türkiye'de ezilen halkların tercümanı olmak için partimizin tüm organlarıyla yeni bir süreci başlatacağız'' diye konuştu.

DTP 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde, Parti Meclisi ve Merkez Disiplin Kurulu üyeliklerine de seçim yapıldı.

Selim Sırrı Tarcan Spor Salonundaki kongrede, 90 kişilik Parti Meclisi ile 11 kişilik Merkez Disiplin Kurulu üyeleri belirlendi.
Parti Meclisi'nin cezaevinde bulunan asıl listede 5, yedeklerde 11 olmak üzere toplam 16 üyesi de avukatları aracılığıyla yaptıkları başvuru sonrasında yeniden Parti Meclisi'ne seçildiler.

Seçimlerin ardından, kongre çalışmalarını tamamladı.
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler