YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Türk hastaneye kaldırıldı
Ahmet Türk hastaneye kaldırıldı
20 Mart 2012 22:08
Biber gazından etkilenen Ahmet Türk hastaneye kaldırıldı. Tedavisi yapılan Ahmet Türk daha sonra taburcu edildi...
Batman'daki nevruz kutlamalarına katılan Mardin Bağımsız Milletvekili ve DTK Eşbaşkanı Ahmet Türk, polisin kullandığı biber gazından etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Daha önce kalp rahatsızlığı bulunan Ahmet Türk'ün sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Polisin Batman'daki olaylar sırasında kalabalığı dağıtmak için kullandığı gaz bombalarından biri Bağlar Mahallesi Nergiz Caddesi üzerinde nevruz alanına giden BDP otobüsüne isabet etti. İçinde Ahmet Türk, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Batman Belediye Başkanı Vekili Serhat Temel ile parti yöneticilerinin bulunduğu otobüsün içine düşen biber gazı, çevredekileri olumsuz etkiledi. Fenalaşan Ahmet Türk ve BDP'liler otobüsü terk etti. Nefes almakta zorlanan Ahmet Türk hemen özel bir hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan Türk'ün sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Haberin duyulması üzerine BDP'liler Türk'ün kaldırıldığı hastaneye akın etti.

Başhekimden Ahmet Türk'ün sağlık durumu ile ilgili açıklama

Batman Özel Dünya Hastanesi Başhekimi Dr. Abdullah Altan Özkaya, ''Ahmet Türk'ün şu an itibarıyla ciddi bir problemle karşı karşıya olmadığını söyleyebilirim'' dedi.

Dr. Özkaya, makamında düzenlediği basın toplantısında, Mardin bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, Van bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ve Avrupa Parlamentosu (AP) eski Milletvekili Feleknaz Uca'nın kentteki olaylar sonrasında kalabalık bir grup tarafından hastaneye getirildiğini söyledi.

Milletvekili Tuğluk'un yapılan kontrolünde herhangi bir tıbbi müdahale gerektirecek bir durumunun olmadığının tespit edildiğini belirten Özkaya, ''Ahmet Türk ve Feleknaz Uca'ya müdahale edildi. Genel durumları ve yaşamsal fonksiyonları gayet iyi. Türk'ün daha önce var olan kardiyak patolojisi ve beraberinde sol göz kenarına kendi ifadesiyle bir darp olması nedeniyle beyin cerrahı, göz, kardiyoloji ve dahiliye doktorlarımız tarafından muayeneleri yapıldı'' dedi.

Ahmet Türk'ü bir süre gözlem altında tutmayı uygun gördüklerini ifade eden Dr. Özkaya, şunları söyledi:

''Türk'ün şu an itibariyle ciddi bir problemle karşı karşıya olmadığını söyleyebilirim. Sadece daha önce var olan kardiyak problemi nedeniyle hastamızı bir süre gözlem altına almayı uygun gördük. Beyin Cerrahi Bölümü'nde doktorlarımızın gözetimi altında. Genel durumu gayet iyidir. Gözdeki küçük bir ödem ve şişkinlik nedeniyle lokal ilaç tedavisi başlatıldı.

Feleknaz Uca ise solunumunu rahatlatmak ve desteklemek amacıyla dahiliye servisinde yatırılıyor. Genel durumu iyi.''

Dr. Özkaya, Türk ve Uca'yı birkaç saat daha gözlem altında tutup yeni bir durum ortaya çıkmazsa taburcu etmeyi düşündüklerini sözlerine ekledi.

Mardin bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, izinsiz Nevruz kutlaması yapmak isteyen gruba müdahale sırasında, biber gazından etkilenerek hastaneye kaldırılmıştı. 

Tedavisi yapılan Türk daha sonra taburcu edildi...(Ajanslar)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler