YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Taşgetiren'den flaş HDP yorumu
Bir televizyon programına katılan Star Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren AK Parti'nin 7 Haziran seçimlerinde 367 milletvekiline ulaşmaması için HDP'nin üzerine oynandığını iddia etti.
Ahmet Taşgetiren'den flaş HDP yorumu
26 Şubat 2015 / 18:46 Güncelleme: 26 Şubat 2015 / 18:49

Programda, Afganistan’da bomba yüklü araçla Türk elçilik çalışanlarını taşıyan araca düzenlenen saldırı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 7 Haziran seçimlerine ilişkin muhalefet ve paralel yapı ile ilgili söylediği sözler ile Türkiye’nin Süleyman Şah türbesine düzenlediği operasyon tartışıldı.
 
"Saldırıda muhtemelen Türkiye hedef alınmamıştır"
 
Star Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Afganistan’daki saldırıyı üstlenen Taliban'ın saldırının NATO konvoyuna düzenlendiğini ve konvoyda Türk aracının bulunduğunu bilmediklerini açıladığını söyledi. "Kabil son derece tehlikeli ve her ana terör saldırılarına hedef olan bir bölge" diyen Taşgetiren, "Saldırıda muhtemelen Türkiye hedef alınmamıştır" ifadesini kullandı.
 
"AK Parti'nin 367'ye ulaşmaması için HDP'ye oynanıyor"
 
İç siyasetle ilgili gelişmeleri de yorumlayan Taşgetiren, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedefinin 7 Haziran'da Anayasa’yı değiştirecek bir iradenin Meclis'e yansıması olduğunu ancak muhalefet ve paralel yapının böyle bir sonucun çıkmaması için proje yürüttüğünü belirtti. AK Parti'nin 367 milletvekiline ulaşmasını engellemek için HDP'nin barajı aşmasına çalışıldığını kaydeden Taşgetiren, "7 Haziran o açıdan son derece kritik bir tarih" dedi.
 
"Muhalefetin tepkisi operasyonun başarısına yönelik1
 
Programda Türkiye’nin Süleyman Şah türbesine düzenlediği operasyona muhalefetin gösterdiği tepkiyi de eleştiren Taşgetiren,  ‘Muhalefet operasyonu kutlasaydı kaybetmezdi. Bu açıdan kategorik muhalefet yapmaları doğru değil’ değerlendirmesinde bulundu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler