YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Taşgetiren'den AK Parti'ye kritik seçim uyarısı!
Ahmet Taşgetiren Ak Parti'nin ilk defa ıy kullanacak olan 2,5 milyon genç seçmenden beklediği ilgiyi görmediğini yazdı.
Ahmet Taşgetiren'den AK Parti'ye kritik seçim uyarısı!
10 Mayıs 2015 / 19:50 Güncelleme: 10 Mayıs 2015 / 19:51

İktidara yakınlığıyla bilinen Star gazetesinin başyazarı Ahmet Taşgetiren, AK Parti’nin ilk defa genç seçmenler arasında istediği karşılığı alamadığını ve gençlere ulaşacak bir dil bulunması gerektiğini yazdı.

Ahmet Taşgetiren bugünkü köşesinde, genel seçimler öncesi genç seçmenlerle ilgili bir yazı kaleme aldı. ‘Genç seçmen‘ başlıklı yazıda AK Parti’nin İstanbul’da sahada gençlik çalışmalarını yürüten isimleriyle yaptığı görüşmeden bahseden Taşgetiren, “İlk defa oy verecek olanlarda karşılıklarının istenen seviyede olmadığını söylediler bana” ifadelerini kullandı.

AK Parti'li yetkililer bu konuda 'açıkçası kaygılı'

AK Parti’liler için “Açıkçası biraz kaygılıydılar” yorumunu yapan Taşgetiren şöyle devam dedi:

Ak Parti’nin İstanbul’da  sahada gençlik çalışmalarını yürüten isimleriyle yaptığım bir görüşmede, ilk defa oy verecek olanlarda karşılıklarının istenen seviyede olmadığını söylediler bana. Hatta uzun vadede daha pek çok seçimi bu genç nüfusun etkileyeceğini, dolayısıyla herhangi bir partinin o kesimdeki karşılığının hayati önem taşıdığını ifade ettiler. Açıkçası biraz kaygılıydılar.

“Kuşkusuz genel temalar da etkili olacaktır, ama Davutoğlu’ndan gençliğin enerjisi ile Yeni Türkiye idealini buluşturacak akli ve kalbi bir mesajın gençliğin duygu dünyası ile buluşacağı kanaatindeyim.”

Taşgetiren yazısını AK Parti’ye uyarıda bulunarak, “Ama şunun surasında seçime 30 gün kalmışken “Genç seçmen”in yeniden yeniden okunması ve ona ulaşacak bir dil bulunması kaçınılmaz gibi görünüyor” sözleriyle sonlandırdı.

acilen önlem
 // yavuz kara
Oyumu akpartiye veriyorum bu yüzden şu eleştirimi yapıcı eleştiri olarak kabul edin. Gıda fiyatları başta olmak üzere emlak gibi sektörlerde suni fiyat artışları var ve bu konuda akparti samimi davranıyor. Bu stokçu tekelcilere sesiniz çıkmıyor. Çünkü menfaat sağlıyorsunuz. Meclisteki çoğu vekilin zengin işadamı olması sizi halktan uzaklaştırdı. Borsanın kaç olduğu alt orta gelir grubunu ilgilendirmez. Onlar mutfağına kirasına bakar. Ev fiyatlarına bakar. Inşallah kendinize gelirsiniz zira diğe...
11 Mayıs 2015 02:09
 // mustafa
dizilerle ve faydasiz programlarla gelişen bir neslin oy verme kaygisi olur mu ,olmaz mi bilemiyorum....
10 Mayıs 2015 20:21
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler