YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Sever'in kitabına AK Parti'den ilk tepki
Ahmet Sever'in kitabına AK Parti'den ilk tepki
15 Haziran 2015 12:25
Abdullah Gül ile 12 yıl" başlıklı kitaba ilk tepki Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'dan geldi.

Basın toplantısında bir gazetecinin "11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresince yaşadıkları ve söyledikleriyle ilgili bir Kitap yayınlandı bu kitapta da bazı sözleri dikkat çekiyordu. Ben aşağı insem Türkiye'yi eski parlak günlerine geri götürürüm haklarında yolsuzluk iddiaları bulunan 4 bakanı Yüce Divan'a gönderirim şeklinde bazı dikkat çekici başlıklar var.

Bunlarla ilgili sizin değerlendirmeniz görüşünüz ne olacak?" sorusu üzerine Taner Yıldız şunları söyledi:

TARİHİ GERÇEKLER DANIŞMANLAR ARACILIĞIYLA AKTARILMAMALI

Öncelikle 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan arasında bir ayrılık oluştuğu intibaını vermektedir. Bazı cümleler ben buna katılmıyorum tarihi gerçeklerin bir danışman veya kitap vasıtasıyla aktarılıyor olması şu anda böyle bir üslubun çok daha gerisinde kalmıştır, şu anda usül esasın önüne geçmiştir.

BU YAYINLAR İKİ CUMHURBAŞKANIMIZIN BAKIŞINI DEĞİŞTİRMEYECEKTİR

Böyle bir ortamda bu konuların bu şekilde tartışılıyor olması bir anne baba şevkatiyle bakan her iki Cumhurbaşkanımızın da gerek davasına gerekse ülkemize olan bakış açısını değiştirmeyecektir. İki samimi insanın arasını bu tür cümleler giremez en fazla her iki kurucu üyenin de yani Cumhurbaşkanlığı sıfatlarından daha önce partimizin iki kurucu üyesinin de birbirine olan samimiyeti bizler tarafından bilinmektedir.

DANIŞMANLAR VASITASIYLA VERİLEN MESAJLAR DOSTLUĞU BOZAMAZ

Ayrıca her iki Cumhurbaşkanımızın da üslubu danışmanları vasıtasıyla verecekleri mesaj yerine kendi aralarında konuşmalarıyla gerçekleşmektedir. Tabi ki mizaçlar üsluplar farklı olabilir ama esasında davaya olan ve ülkeye olan bağlılıkları ön plandadır. O yüzden böyle bir kitabın bu şekliyle üslubun esasının daha önüne geçecek şekilde yayınlanmış olması da enteresandır.

 

İHA

Bir aciklama gerekir
 // Muhammet Öner
Abdullah Gül kendisini sorgulamasi gerekir.Ne kadar ilginc bir durum,siyaseti birakmis Abdullah Gülle ilgili kitap secimden bir hafta sonra piyasaya sürülüyor.AK parti secmeni olarak Abdullah Gülden aciklama bekliyoruz.Hani sen siyaseti birakmistin?...
15 Haziran 2015 20:28
iso
 // iso
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
15 Haziran 2015 17:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler