YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Özal'dan bomba HDP açıklaması
Ahmet Özal'dan bomba HDP açıklaması
13 Mart 2015 19:13
Ahmet Özal 2015 genel seçiminde HDP'den adaylık sinyali verdi: HDP'den teklif gelirse değerlendireceğim.

Yeniden siyasete dönme kararı alan Ahmet Özal 7 Haziran seçimleri için, "HDP'den teklif gelirse değerlendireceğim, çünkü önümüzdeki dönem önemlidir" açıklamasını yaptı.

HDP'den teklif gelirse

Yeni kurduğu Ana Parti'yi seçimlere sokamayan Ahmet Özal'ın HDP'den aday olacağı ileri sürülmüştü. Özal iddiaları KRT TV'de Çağlar Cilara'nın programında yanıtladı. Şimdiye kadar HDP ile adaylık görüşmesi yapmadığını söyleyen Özal, HDP'den teklif gelirse olumlu anlamda değerlendireceğini söyledi. Özal HDP'nin son dönemlerindeki çalışmalarını da takdir etti ve şöyle konuştu:

Önümüzdeki dönem çok önemli

"Sadece HDP ile değil, değişik partilerle görüşmelerimiz oldu. HDP'den henüz teklif gelmiş değil. HDP Türkiye'nin yüzde 10 oy alma potansiyeli olan bir partisi. Son zamanlarda, özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde ortaya koyduğu Türkiye partisi olma yolundaki çabalarını takdir ediyorum. HDP'deki milletvekillerini yıllardır tanırım. Ben her parti ile görüşür, herkesin fikrini alırım. HDP'den teklif gelirse değerlendireceğim, çünkü önümüzdeki dönem önemlidir"

Cilara HDP'den gelecek teklifi olumlu mu değerlendireceksiniz diye sordu Özal'dan 'olumlu olabilir, şartlara bağlı' yanıtını aldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler