YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ahmet Kaya'ya ödül verilmesi Türk milletine hakaret"
"Ahmet Kaya'ya ödül verilmesi Türk milletine hakaret"
31 Ekim 2013 13:14
MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'nün müzik dalında Ahmet Kaya'ya verilmesine ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, siyasi partilerin iktidara geldikleri andan itibaren ortak akla, milli çıkarlara ve milli devletin muhafazasına yönelik adımlar atmakla mükellef olduğunu belirterek, iktidar partisinin siyasi projelerinin millet menfaatlerine, halkın önceliklerine, gelenek ve göreneklerine, taleplerine uygun olması gerektiğini ifade etti.

İktidarların meşruiyetini siyasi iradeden aldığına işaret eden Öztürk, "Ben yetkiyi milletten aldım" deyip iktidara oy vermeyen kitleleri hesaba katmamanın demokrasinin özüne aykırı olduğunu vurguladı. AK Parti iktidarının ortak irade yerine parti yönetiminin iradesini hakim kılarak meşruiyet çizgisinden saptığını, siyasi iradeyi dayatmaya dönüştürdüğünü savunan Öztürk, dayatmanın en büyüğünün Türk adı ve Türklük üzerinde olduğunu iddia etti.

"Sayın Erdoğan, başkanlık sistemine giden ve bölücülerin hayallerini hakikate çeviren yolda her çareye başvuracaktır" görüşünü dile getiren Öztürk, hükümetin demokratikleşme diye sunduğu projelerin anayasaya aykırı olduğunu savundu.

Öztürk, açıklamasında şunları kaydetti:

"İktidarın bölücülere verdiği tavizleri katmerlendiren son karar, Cumhurbaşkanlığı tarafından alınmıştır.

Sağlığında bölücülük yapmakla meşhur olan ve Türk milletine ihanetten başka marifeti bulunmayan ölmüş bir sanatçıya 'Türk kültür ve sanatına katkılarından dolayı' ödül verilmesi kararlaştırılmıştır. Türk milletine hakaret anlamına gelen ve milli iradeyi hiçe sayan bu akla zarar kararı şiddetle kınıyoruz.

Ödül verileceği ilan edilen sanatçı, Türkiye'yi terk ederek gittiği ülkeden milletimize galiz küfürler savurmuş biridir. Sayın Cumhurbaşkanını, Türk milletini derinden yaralayan bu karardan ve iktidarın uygulamalarını destekleyen çabalarından vazgeçmeye davet ediyoruz. Aksi takdirde AKP iktidarının tarihi sorumluluk ve vebaline kendisi de ortak olacaktır."

 

AA

14:33
 // SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DİYE
Senin bu zırvaların da Kürt Milletine hakaret! Ulan neredeyse ben Kürd'üm diyen her kesi pkk lı yaptınız. Bir tek siz vatanseversiniz, bir tek sizin kanınız asil, bir tek siz yücesiniz. Faşistsiniz dediğimiz de de, burun kıvırıyorsunuz. İki devlet, tek millet'e evet, iki millet tek devlet'e hayır! Yesinler sizin milliyetçiliğinizi!...
31 Ekim 2013 14:33
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler