YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Karataş'a bıçakla saldıran kişi yakalandı
HDP'li üye Ahmet Karataş'a bıçakla saldıran kişi yakalandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu da konuyla alakalaı İçişleri Bakanı'ndan bilgi aldı...
Ahmet Karataş'a bıçakla saldıran kişi yakalandı
04 Kasım 2014 / 11:05 Güncelleme: 04 Kasım 2014 / 13:06

HDP Ankara il binasına giren kişi ya da kişiler, PM Üyesi Ahmet Karataş'ı bıçakladı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Karataş yoğun bakım ünitesine kaldırılırken, hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

PM üyesi Karataş bıçaklandı

HDP Ankara il binasına bu sabah giren kişi ya da kişiler, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Meclisi Üyesi Ahmet Karataş'ı bıçakladı. PM üyesi Ali Ürküt'ün verdiği bilgiye göre, sabah saatlerinde parti binasında Ahmet Karataş'ın yalnız bulunduğu sırada saldırgan ya da saldırganlar parti binasının açık olan kapısından içeri girdi. Binaya giren saldırgan ya da saldırganlar Karataş'a saldırmaya başladı. Daha sonra ise Karataş'ın vücudunun çeşitli yerlerinden yaklaşık 7 bıçak darbesi ile yaralayarak olay yerinden kaçtı.

Hayati tehlikesi var

Ağır yaralanan Karataş, bir süre binada yaralı halde kaldığı ve kan kaybettiği belirtildi. Binaya gelen partililer Karataş'ı kanlar içinde yatarken bularak Ankara Numune Hastanesi'ne kaldırdı. Hastanenin yoğun bakım ünitesine kaldırılan Karataş'ın hayati tehlikesinin olduğu belirtildi.

HDP'den açıklama geldi

HDP'den gelen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Değerli Basın Emekçileri,

Bugün sabah saatlerinde Ankara il binamızda saldırıya uğrayan PM Üyemiz Ahmet Karakaş'ın sağlık durumu iyiye gitmektedir."

Zanlı ile ilgili tüm bilgiler mevcut

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, PM ve İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Karataş'ı bıçakla yaralayan saldırganla ilgili tüm verilerin bulunduğunu, zanlının her an yakalanmasını beklediklerini söyledi.

Beştaş, partisinin genel merkezi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, saldırının gerçekleştirildiği binada "delillerin tümünü çıplak bir şekilde gördüklerini" belirtti.

"Benzeri olaylarda delillerin ortadan kaldırıldığını geçmiş yıllarda deneyimlediklerini" ifade eden Beştaş, "HDP olarak bu delillerin aynısını alıyoruz, bunu çok titiz bir şekilde takip ediyoruz" dedi.

Karataş'ın, 7 bıçak darbesi aldığını bildiren Beştaş, şunları kaydetti:

"İl binamızın kapısından, asansörden merdivenlere kadar ve neredeyse bütün odalarda ciddi kan izleri mevcut. Oradaki delillerin karartılmaması için kimse içeri alınmıyor. Biz parti adına gidip incelemelerde bulunduk. Kamera kayıtlarını arkadaşlarımız inceliyor. Biz de izledik kamera kayıtlarını. Aslında bu delillerle çok kısa bir sürede, cinayete teşebbüs eden saldırganın yakalanması gerekiyor. Biz bunu anı anına takip edeceğiz."

Bektaş, bir gazetecinin sorusu üzerine de "zanlıyla ilgili bütün verilerin mevcut olduğunu ve her an yakalanmasını beklediklerini" söyledi.

Öte yandan, KESK Genel Başkanı Lami Özgen ve İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan da parti binasına gelerek yöneticilerle görüştü. Özgen ve Türkdoğan, yaptıkları açıklamada, zanlının en kısa sürede yakalanmasını beklediklerini ifade etti.

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan da saldırganın panikle telefonu olay yerinde unuttuğunu belirterek, "Telefondan kişinin ismine ulaşıldı ama sahte de olabilir" dedi.

Buldan, saldırganın partili olduğu yönünde iddialara ilişkin, "Kendisini öyle tanıtmış ama elimizde net bilgi yok" dedi.

 

 

Provakasyon
 // GOKGOK
Bence de amaç provakatif bir eylem. Ortalığı karıştırmak isteyenler masumları bile acımasızca öldürürken bu son derece normaldir onlara. ...
04 Kasım 2014 Salı 12:05
amaç çözüm sürecini sekteye uğratmak
 // komodor112
içinde bulunduğumuz şu ortamda provakasyonun en büyüğü yapılıyor amaç Türkiyenin batı ve iç bölgelerinde bir türk kürt anlaşmazlığı çıkarabilmek halkı sokağa dökmek ...
04 Kasım 2014 Salı 11:58
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler