YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Hakan'dan CHP'ye Bizans benzetmesi
CHP'deki Atatürk tartışmasına Ahmet Hakan da karıştı. Kılıçdaroğlu'nun Atatürk portresiyle ilgili sözlerine Ahmet Hakan, "Türkiye ateş çemberinde, siz dedikoduyu tartışıyorsunuz" diyerek tepki gösterdi.
Ahmet Hakan'dan CHP'ye Bizans benzetmesi
04 Şubat 2016 / 07:43 Güncelleme: 04 Şubat 2016 / 08:33

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek'in sorularını yanıtladı. 

CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın, Atatürk posteri tartışmasıyla ilgili Merkez Yürütme Kurulu tarafından disiplin kuruluna sevk edilmesiyle ilgili bir soruyu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, söz konusu iddiayla tüm milletvekillerini töhmet altında bırakıldığını belirterek, böyle bir olay gerçekleştiyse Nazlıaka'nın bu ismi açıklanması gerektiğini söyledi. Bir dedikodudan beslenen kişilerin CHP'de yeri olmadığını kaydeden Kemal Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: 

"Bir CHP milletvekilinin Atatürk resmini indirmesi mümkün değil. Aylin Hanım'ın açıklaması doğrultusunda tüm vekiller töhmet altında. Ya çıkar Aylin hanım der ki 'şu kişi indirdi' biz de o kişiyi çağırırız, 'kardeşim sen niye indirdin' deriz. Atatürk üzerinden bize saldırmak isteyen çevrelerce olay büyütüldü. Tartışılan Aylin Hanım'ın sözleri. 

Bir milletvekili indirmiş ve Aylin hanım bunu söylemiyorsa, bütün vekiller töhmet altında kalır. Gelsin bunu açıklasın. Aylin Hanım, resmi indiren milletvekili varsa gördüyse bunu bize söylemeli. Atatürk resmini indiren bir kişi CHP'nin kapısından içeri giremez, ama ben olduğunu sanmıyorum. Bir dedikodudan beslenen kişilerin CHP'de yeri yoktur. Atatürk üzerinden dedikodu yapılmaz."

AHMET HAKAN TEPKİ GÖSTERDİ

Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri üzerine konuşan Ahmet Hakan, yaşanan tartışmalara tepki gösterdi. Ahmet Hakan şöyle konuştu;

"Kusura bakmayın ama, sizin partinizden neşet etmiş çok saçma bir tartışma.. Çöpe atıldı dendi, atılmadı kaldırıldı dendi, kaldırılıp yeniden asıldı dendi... Türkiye ateş çemberinde.. İstanbul'un fethi öncesi Bizans'ın melek tartışması gibi, CHP'de bu hayali olay, dedikodu tartışılıyor.. Madem bu bir dedikodu, neden tartışılıyor?"

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler