YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Davutoğlu Dışişleri'ne veda etti
AK Parti Genel Başkanı seçilen ve bu akşam Hükümet kurma yetkisi alması beklenen Ahmet Davutoğlu Dışişleri Bakanlığı'na veda etti.
Ahmet Davutoğlu Dışişleri'ne veda etti
28 Ağustos 2014 / 12:37 Güncelleme: 28 Ağustos 2014 / 12:56

Ahmet Davutoğlu, "Başkalarının görüşüne bakarak pozisyon almaktansa; bizim görüşümüzün önemli olduğu paradigmik bir değişim hedefledik. Bugün mesleki anlamda, kurumsal anlamda çok daha güçlü bir Dışişleri Bakanlığı var" dedi.

Davutoğlu veda konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"İftiharla, gururla söylüyorum bu 5 yıl içinde birçok platformda diğer ülke temsilcileri dönüp Türk diplomatlarına, temsilcilerine 'Acaba Türkiye ne düşünüyor' diye beklediklerini, baktıklarını biliyorum. Bu miras devam edecek, özgüvenimizi her halukarda sürdüreceğiz. Bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin derin tarihi kökleriyle ilgili olduğu kadar engin ufkuyla da ilgilidir."

"Tarihin bu kritik eşiğinde, çevremizde en az 7-8 ülke idare edilemez konumda görülüp ciddi krizlerle boğuşurken Türkiye Cumhuriyeti'nin istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmesi, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmesi hedefini gerçekleştirmesi için çevremizde bir barış ve istikrar kuşağı oluşturmak bizim için bir zorunluluktur."

Gönül isterdi ki...

"Gönül isterdi ki bugün Musul'daki kardeşlerimiz de aramızda olsun. İnşallah onları da en kısa zamanda ailemizin içinde görmeyi ümit ediyoruz."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler