YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağrı'nın 'Sırrı' ortaya çıktı
BDP'nin Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık hakkında ortaya atılan iddia herkesi şok etti. "Benim Ağrı'da ne işim var" diyerek yetkilerini yardımcılarına bıraktığı söylenen Sakık'ın, Ağrı'ya 1.5 ayda yalnızca 2 kez gittiği iddia edildi.
Ağrı'nın 'Sırrı' ortaya çıktı
15 Temmuz 2014 / 22:08 Güncelleme: 15 Temmuz 2014 / 22:09

Türkiye Sırrı Sakık sayesinde yeni tür belediye başkanlığıyla tanıştı.  Takvim'de yer alan habere göre, 30 Mart'taki yerel seçimde AK Parti'nin zaferi iptal edildi. Buna en çok, milletvekilliğini bırakmak istemeyen BDP'li aday Sırrı Sakık sevindi. Yakınlarına, "Ankara'da yaşamak varken, Ağrı'ya neden gideyim" dedi.

Mazbatayı aldı ama...

Bu nedenle Sakık, önce AK Parti'nin zaferine itiraz etmedi. Ancak partisi bastırdı. 1 Haziran'da tekrarlanan seçimi istemeye istemeye kazandı. Yakınlarına sitem eden Sırrı Bey, uzun süre vekillikten istifa etmedi. Ağrı'ya da gitmedi. Mazbatasını alıp göreve başladıktan sonra makamında sadece iki kez boy gösterdi. Ağrı belediyesi'nde de işlerini Eşbaşkan Mukaddes Kubilay ile Başkan Yardımcısı Ömer Polat üstlendi. O ise Başkent'in dehlizlerinde siyaset yapmaya devam etti.

Yöneticileri reddetti

Ağrı'da hiç kimse, "Sakık neden belediyeye uğramıyor" sorusuna cevap vermek istemedi. BDP'liler, Sakık'ın Ağrı'da yaşama konusundaki isteksizliğini doğruladı. Ağrıdaki yerel yöneticiler ise "Aman fazla karıştırmayın, sonra şehirde huzursuzluk çıkar" detaylı açıklama yapmaktan kaçındı. İddialara göre Sakık, parti yönetimine Ağrı'ya gitmeyeceği konusunda rest çekti. Hatta bu konuda kendisiyle görüşmek isteyen parti yöneticilerini reddetti.

 

TAKVİM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler