YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ağrı'da kazandığımız seçimi barışa armağan ettik"
"Ağrı'da kazandığımız seçimi barışa armağan ettik"
03 Mayıs 2014 17:06
BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, "Ağrı'da kazandığımız seçimi barışa armağan ettik" dedi.

Muş Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü hizmet binasının temel atma törenine katılan Sakık, gazetecilerin Ağrı'daki seçimlere ilişkin sorularını yanıtladı.

Sakık, Ağrı'daki seçimlere hile karıştığını, bunu bütün Türkiye'nin bildiğini iddia ederek, barış sürecine verdikleri önem ve kentte kan akmaması için kazandıkları seçimi barışa armağan ettiklerini ifade etti.

1 Haziran'da yapılacak seçimlerde kimseden oy istemediklerini gasp edilen haklarının iade edilmesini beklediklerini belirten Sakık, şunları söyledi:

"Bütün Türkiye de, bütün dünya da seçimleri bizim aldığımızı biliyor. Ama içlerine sindiremediler. Kazandığımız seçimi kent açısından, barış açısından, barış sürecinin etkilenmemesi adına barışa armağan ettik."

Lice'de iki askerin kaçırılması

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 2 uzman çavuşun kaçırılması olayına da değinen Sakık, "Bir taraftan barış görüşmelerini sürdürürken, bir taraftan da yeni karakollar inşa edemezsiniz. Bu, barışın ruhuna terstir. Barış sürecini zamanın ruhuna uygun bir şekilde örmezseniz, erteler ve ötelerseniz Lice'de yaşanan olaylar kaçınılmazdır" diye konuştu.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler