YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağrı'da hem BDP hem AK Parti itiraz etti!
Seçimlerin yenilendiği illerden olan Ağrı'da oy verme işlemi sona ererken hem BDP hem AK Parti seçim kurullarına itirazda bulundu...
Ağrı'da hem BDP hem AK Parti itiraz etti!
01 Haziran 2014 / 17:51 Güncelleme: 01 Haziran 2014 / 17:52

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından seçimlerin iptal edildiği 13 yer ile ara seçim yapılmasına karar verilen Gömü'de seçmenler bugün, sandık başına gitti.

AKP ile BDP arasında tartışmalara neden olan Ağrı’da, oy verme işlemi 07.00’da başladı ve 16.00’da sona erdi. Katılımın yüksek olduğu seçim sırasında, büyük bir gerginlik yaşanmadı.

Hem BDP hem de Ak Parti itiraz etti

AKP, bazı kişilerin parti rozetiyle oy verilen sınıflarda bulunduğu ve olması gerekenden fazla parti müşahidinin görev yaptığı iddiasıyla İlçe Seçim Kurulu’na itirazda bulundu.

BDP Ağrı Belediye Başkan adayı Sırrı Sakık ise güvenlik önlemlerinden şikayet etti  ve Yüksek Seçim Kurulu’na itirazda bulunduklarını açıkladı. Sakık, oy kullanılan sınıfların kapısında polislerin beklediğini ve bunun 14 metre kuralına aykırı olduğunu ifade etti.

Sandıkların kapanmasının ardından oylar çuvallanarak, sayımın yapılacağı kapalı spor salonuna gönderildi.

Oy kullanılan her noktada, sandık gözlemcilerinin yanı sıra milletvekilleri AKP ve CHP’den milletvekilleri de bulundu. Yalovalılar, 15 okul ve bi cezaevinde oy kullandı. Yalova’da kesin olmayan seçim sonuçlarının 18.30 sularında belli olması bekleniyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler