YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağır hasta Başak Demirtaş trekking keyfi de yapmış!
Devletten 774 günlük hasta raporu alan Başak Demirtaş, eşi Selahattin’le seçim çalışmalarına katılmakla yetinmeyip, 3050 metre yükseklikteki Nemrut Dağı’nda trekking keyfi de yapmış.
Ağır hasta Başak Demirtaş trekking keyfi de yapmış!
21 Ocak 2016 / 11:14 Güncelleme: 21 Ocak 2016 / 11:18

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın öğretmen eşi Başak Demirtaş’ın tam 774 günden beri görevli olduğu Diyarbakır Sur Yeşilli Ortaokulu’na gitmemesi üzerine başlayan tartışmalar yeni bir boyut kazandı.

Üç yılı aşkın süredir aynı okulda görev yapan Başak Demirtaş’ın sürekli rapor aldığının belirlenmesi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yaparak, “Öğretmen B.D., 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde, 2004 yılından itibaren, 112 günü 2015-2016 eğitim-öğretim yılına ait olmak üzere, toplam 774 gün hastalık raporuna bağlı hastalık izni kullanmıştır...” bilgisini kamuoyuyla paylaştı.

DEMİRTAŞ GERÇEĞİ GİZLEDİ

4 öğretim yılı, yani 8 döneme denk gelen izinlerle ilgili Başak Demirtaş’ın eşi Selahattin Demirtaş da açıklama yaparak eşinin, 2004 yılından beri ağır sağlık sorunları yaşadığını iddia etti.

HDP eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, öğretmen eşi Başak Demirtaş’ın aylarca okula gitmemesine ve sürekli rapor almasına ilişkin yaptığı açıklamanın  gerçeği yansıtmadığı anlaşıldı.

Nitekim Başak Demirtaş’ın, hasta olduğu iddia edilen dönemde seçim çalışmalarına katılmanın yanında, esnaf ziyaretleri başta olmak üzere çeşitli gezilere de aktif olarak katıldığına dair görüntüler ortaya çıktı.

rs1-581.jpg

ZİRVEDE TREKKİNG

Son olarak Demirtaş çiftinin Nemrut Dağı’na tırmanarak trekking olarak bilinen dağ yürüyüşü yaptığı da belirlendi. Star’ın ulaştığı fotoğraflar Demirtaş çiftinin, 3050 metre yüksekliğindeki Nemrut Krater gölüne çıktığı görülüyor.

 

STAR

tanım:
 // gereksiz kullanıcı
Bir canlının üzerinde veya içinde yaşadığı başka bir canlıya zarar vermesiyle ortaya çıkan simbiyotik ilişkidir. Bu ilişkide zarar gören birey konak olarak adlandırılır. Genellikle hızlı ürerler. Duyu ve tutunma organları iyi gelişmiştir; ancak enzim ve sindirim sistemleri iyi gelişmediği için konağa bağımlı olarak yaşarlar....
21 Ocak 2016 Perşembe 15:20
 // ccc
Güneydoğu diye kendilerini yırtıyorlar ya gidip orda eğtim versin bakalım.burda kebap yapacağına .... nekadar kürt seversin bakalım...
21 Ocak 2016 12:20
sizi gidi nemrutlar
 // ccc
Daga çıkmak zaten buların özel ilgi alanı artı bu kadının yetiştırdıgı öğrenciler de ancak terörist olur iyiki eğtim vermiyor...
21 Ocak 2016 12:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler