YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağbal: Yıldıramayacaklar akamete uğratamayacaklar
Ağbal: Yıldıramayacaklar akamete uğratamayacaklar
21 Ağustos 2016 21:54
Maliye Bakanı Ağbal, "Bütün yapmak istedikleri Türkiye'yi yıldırmak, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini yıldırmak, terörle mücadelesini akamete uğratmak. Yıldıramayacaklar, akamete uğratamayacaklar." dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Bütün yapmak istedikleri Türkiye'yi yıldırmak, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini yıldırmak, terörle mücadelesini akamete uğratmak. Yıldıramayacaklar, akamete uğratamayacaklar. Bu milletin sırtını yere getiremeyecekler." dedi.

Demirözü ilçesine bağlı Mutlu köyünü ziyaret eden ve köy odasında vatandaşlarla bir araya gelen Ağbal, burada yaptığı konuşmada, Allah’tan Türkiye’ye yardım etmesini diledi.

Ağbal, Türkiye'nin herşeyin güzelini hak ettiğini belirterek, "15 Temmuz'da çok talihsiz bir darbe girişimi yaşadık. Allah bunları kahreylesin. 

Bugünlerde de ardı ardına terör olayları meydana geliyor. Bu terör örgütleri tek tek ülkemizin değişik yerlerinde alçakça intihar saldırıları, bombalama eylemleri yapıyorlar. 

Emniyet güçlerimizin, sivil vatandaşlarımızın canına kast ediyorlar." diye konuştu.

"Bütün yapmak istedikleri Türkiye'yi yıldırmak, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini yıldırmak, terörle mücadelesini akamete uğratmak. 

Yıldıramayacaklar, akamete uğratamayacaklar. Bu milletin sırtını yere getiremeyecekler." ifadelerini kullanan Ağbal, şöyle devam etti:

"Sizlerin duaları, bu milletin birliği, beraberliği olduğu sürece yedi düvel gelse Allah'ın izniyle bize birşey olmaz. Bunu neden söylüyorum? 

15 Temmuz gecesi ordunun içerisine yuvalanmış bir grup üniforma görünümlü alçaklar bu ülkenin demokrasisine, devletine, hükümetine kastettiler. O gece ne oldu? Bütün millet sokaklara, meydanlara çıktı.

Ülkesine, milletine, hükümetine, demokrasisine sahip çıktı ve çıkacak da inşallah. Bunlar sadece bizi yıldırmaya çalışıyorlar, 'acaba Türkiye'ye geri adım attırır mıyız?' diyorlar. 

Hiçbir şekilde Türkiye’nin ne geri adım atması söz konusu ne de bunların yaptıkları bu alçaklıkların yanlarına kar bırakılması söz konusudur."

Hükümetin terörle mücadele konusunda kararlı olduğuna dikkati çeken Bakan Ağbal, her geçen gün güvenlik kuvvetlerinin bunlarla etkin şekilde mücadele ettiğini belirterek, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Aslında bu eylemlerin sebebi biraz da o bölgede kaybettikleri psikolojik üstünlüğü 'bir şekilde acaba tekrar yakalar mıyız?' Bunlar çukur kazdı, hendek kazdı, şunu kazdı, bunu kazdı ama bu devlet hendekleri de onların başına geçirdi. 

O bölgelerde, şehirlerde hükümet asayişi tekrar sağladı. Orada vatandaşımız illallah etti bundan. İnsanlarımız barış, kardeşlik, birlik ve beraberlik istiyor. 

Hani Akif diyor ya 'bunlar tek dişi kalmış canavar.' O alçaklar da öyle. Bunların tek dişi bile yok, çürük bir dişleri var onunla beraberler. İnşallah onu da hep beraber elbirliğiyle onların inlerine girmek suretiyle kahreylesin."

Ağbal, daha sonra köy muhtarı Osman Yeğen'den köyün ihtiyaçlarına ilişkin bilgi aldı.


AA

 // Hainlere bu vatanın ekmeği suyu haramdır!
Bu millet son neferine kadar mücadelesini sürdürmelidir.Küresel örgütlerin esiri olmaktansa ölmeyi yeğlemelidir.Dikkat edin Türk,Kürt şu bu demiyorum!Bu vatan hepimizin!Ona sahip çıkmazsak gidebileceğimiz başka bir yerde yok!Aksini düşünen varsa çeksin gitsin anavatanına ABD mi olur Londra mı olur onu ben bilemem!...
21 Ağustos 2016 22:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler