YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağbaba: Bu tezkerenin amacı...
Ağbaba: Bu tezkerenin amacı...
03 Ekim 2014 13:57
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Irak ve Suriye'deki terörist örgütlerden Türkiye'ye yönelebilecek saldırıların bertaraf edilmesini öngören Başbakanlık Tezkeresi'nin Mecliste kabul edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Ağbaba, CHP İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta yerel yönetimlerle birlikte topladıkları yardımları, herkesten önce Kobani'den Suruç'a sığınanlara ulaştırdıklarını söyledi.

IŞİD militanlarının aylardan beri o bölgede Kürtleri, Arapları, Yezidileri ve Türkmenleri katlettiğini anımsatan Ağbaba, bunlar içinde en sahipsiz topluluğun da Türkmenler olduğunu savundu. 

Dün Meclis'te kabul edilen Irak ve Suriye'deki terörist örgütlerden Türkiye'ye yönelebilecek saldırıların bertaraf edilmesini öngören Başbakanlık Tezkeresi'ne de değinen Ağbaba, şunları kaydetti:

"Bu tezkerenin amacı, maalesef IŞİD terör örgütüyle mücadele değil. Bu tezkerenin temel amacı, AKP'nin geçmiş dönemde çok
isteyip beceremediği, başaramadığı Suriye rejimini devirmek. Bu nedenle, oraya gönderilecek her askerin, akan her kanın sorumlusu dün tezkereye destek veren AKP ve MHP'dir. Bütün tarafsız gözlemcilerin, siyasetçilerin söylediği gibi, bu tezkerenin amacı maalesef IŞİD'i bitirmek değil. Türk askerini bir başka bölgede savaşa sürüklemektir. Bu da bizim açımızdan kabul edilebilecek bir durum değildir. Bu nedenle de CHP olarak biz tezkereye karşı çıktık."

Kurban Bayramı

Malatyalıların Kurban Bayramı'nı da kutlayan Ağbaba, "Açlığın olmadığı, yoksulluğun olmadığı, işsizliğin olmadığı bir bayram diliyorum. Önümüzdeki bayramların bu şekilde geçmesini diliyorum. Huzur içerisinde, kardeşlik içerisinde, barış içeresinde bir bayram diliyorum. Ayrıca, hem bölgemizde hem dünyada savaşların son bulduğu, çocukların ölmediği, kadınların köle pazarlarında satılmadığı bir bayram diliyorum" diye konuştu. 


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler