YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağaç kıyımından haberi varmış
Ağaç kıyımından haberi varmış
02 Aralık 2014 19:40
Yalova'daki ağaç kıyımı ile eleştirilerin hedef noktası olan CHP'li Belediye Başkanı Vefa Salman, kesilecek olan ağaçlardan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun haberdar olduğunu söyledi.

Yalova'daki ağaç kıyımı gündemden düşmüyor. Vatandaşların büyük tepki gösterdiği ağaç kesimi hakkında Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'dan yeni bir açıklama geldi. Salman, ağaç kesiminden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun haberdar olduğunu söyledi. 

Yalova Belediye Başkanı CHP'li Vefa Salman, köprülü kavşak yapımı için ağaçların kesilmesi nedeniyle yapılan eleştirilere yanıt verirken, ortaya ilginç bir detay daha çıktı. Salman, yaşanan olaylar sonrası Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisini aradığı ancak, kendisinin Dağıstan'da olması nedeniyle konuşamadıklarını söyledi. 

Kılıçdaroğlu'nun ağaç kesimi hakkında bilgisi vardı

Kesilen ağaçlardan Kılıçdaroğlu'nun bilgisi olduğunu söyleyen Salman, 'Arkadaşlar genel başkanımıza burayla ilgili dosyayı gönderdiler. Kendisi buradaki yazışmalardan geçilen aşamalardan bilgi sahibi' dedi.

Kılıçdaroğlu 4 gün sonra uyanmıştı

Kılıçdaroğlu, Yalova'daki ağaç kıyımıyla ilgili ilk tepkiyi, kesimden 4 gün sonra Adana'da partililere yaptığı konuşma sırasında vermişti. CHP Lideri, 'Yalova'da ağaçlar kesilmiş. Ağaç kesmek doğru değil. Biz bu konuda en duyarlı partiyiz" yorumunda bulunmuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler