YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adil Öksüz FETÖ'nün kara kutularından sadece biri
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, 54 gündür aranan FETÖ'nün 'Hava Kuvvetleri imamı' Adil Öksüz hakkında örgütün kara kutularından sadece biri olduğunu söyledi.
Adil Öksüz FETÖ'nün kara kutularından sadece biri
10 Eylül 2016 / 06:22 Güncelleme: 10 Eylül 2016 / 08:55

FETÖ'nün Adil Öksüz dışında başka kara kutuları olduğunu söyleyen Kurtulmuş, örgütün 'Yurtta Sulh Konseyi' gibi henüz aydınlatılmayan kısımları olduğunu kaydetti.

ABD temasları sonrası CNN Türk'e açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin merkezi Akıncı Üssü'nde gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Adil Öksüz'le ilgili şöyle konuştu:

"Benim şahsi kanaatim bunu bir vatandaş olarak söylüyorum. Böylesine önemli bir kişinin sabaha kadar darbenin başında duran bir kişinin orada mahkeme kararıyla serbest bırakılması normal kabul edilecek bir şey değil. Ondan sonra takip edilmemesi de normal kabul edilebilir bir şey değil. Adil Öksüz'ün bu darbenin kara kutularından biri olduğunu düşünüyorum. En önemlilerinden biri olabilir ama başka kara kutular da var. Hala aydınlatılmamış kısımlar var mesela Yurtta Sulh Konseyi kimdir? Bunu bir paranoyaya dönüştürmeden bütün kara kutuların üzerine gidilmesi gerektiğini düşünüyorum."

FETÖ'CÜ OLMAYANLARI İHBAR EDENE CEZA

Kurtulmuş, darbe girişimi sonrası başlatılan operasyonlar kapsamında görevden ihraç edilen kişiler konusunda, "FETÖ'cü olmayanları FETÖ'cü diye ihbar edenlerin üzerine gidilecek" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler