YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adil Gür: Hendekler HDP'yi bölecek
Adil Gür: Hendekler HDP'yi bölecek
27 Aralık 2015 15:48
Genel seçimlerde sonuçları doğru bilen tek anketçi olan Adil Gür, HDP, PKK ve hendekler üzerine değerlendirmelerde bulundu. Gür, HDP'nin hendek siyasetini devam ettirmesi durumunda bölünmesinin kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Seçim sonuçlarını en iyi tahmin eden araştırmacı Adil Gür, Star gazetesine konuştu, Kürtlerin hem duygusal hem ekonomik olarak Türkiye’ye bağlı olduğunu söyledi. Hendeklerin, Kürtler ile PKK-HDP arasında ayrışmaya yol açabileceğini ifade eden Gür, "Bütün bu gelişmelerin sandığa da yansıması olacaktır. Hendek siyasetinin devam ettirilmesi durumunda HDP’nin iki yada üç partiye bölünmesi kaçınılmazdır. Bölge halkı Türkiye’den bağımsız ordu, bayram istemiyor. Burada bin yıllık ortak yaşam ve din kardeşliği var" dedi.

"ARAŞTIRMALARA GÖRE KÜRTLER TÜRKİYE'YE BAĞLI"

Hendek siyasetinin, HDP’de zengin-fakir bölünmesine sebep olabileceğine işaret eden Gür, tüm araştırmaların Kürtlerin, Türkiye’ye bağlı olduğunu gösterdiğini belirterek şöyle konuştu: "Kürt siyasi hareketinde, Diyarbakır’da 3 milyona ev satılan Kayapınar ve evlerin 20 bin lira olduğu Bağlar yan yana. Bu semtteki yoksul insanlar baskı altında yaşarken, canlarını ve mallarını bırakmak zorunda kalırken diğer semtte hayatın aynen devam etmesinin siyasi sonuçlar olacaktır."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler