YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adaylık için şartlar oluştu
Adaylık için şartlar oluştu
18 Aralık 2010 08:35
Eski Başbakan Tansu Çiller'in Demokrat Parti Genel Başkanlığı'na adaylık için beklediği şartların oluştuğu ve kendisinin adaylığını açıklayacağı belirtiliyor...

Eski Başbakanlardan Tansu Çiller'in yeniden Genel Başkan adayı olması için öne sürdüğü 3 şart yerine geldi. Olağan kongrenin seçimlerden 6 ay önce yapılması, 'Demirel, Yılmaz ve Cindoruk' olmak üzere parti büyüklerinin onayı ve teşkilatların çağrısını bekleyen Çiller'in önünde engel kalmadı.

15-16 Ocak'ta yapılmasına karar verilen DP Olağan Kongresi'nde Genel Başkanlık için oklar Eski Başbakanlardan Tansu Çiller'i işaret ediyor.

Çiller bu zaman kadar, 3 şartı yerine gelmediği için genel başkan adaylığına sıcak bakmadı. Öncelikle, seçim çalışması yapabilmek için parti olağan kongresinin seçimden 6 ay önce yapılması şartını koşan Çiller için, bu isteği dün yapılan DP GİK toplantısında alınan kongre kararı ile yerine getirilmiş oldu.

-BÜYÜKLERİN ONAYI-

Çiller'in diğer bir şartı da, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz ve DP'nin mevcut Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk'un kendisine işaret etmesiydi.
Demirel'in ev sahipliğinde yapılan üçlü görüşme ve ardından Yılmaz ve Cindoruk'un sözleri de Çiller'in Genel Başkanlığına onay verdi. 

Bu sırada Çiller'in çalışma ofisi faks yağmuruna tutulurken, parti tabanı ve teşkilatlarından yoğun talep gelen Çiller için, taşlar da yerine oturmuş oldu.

Eski bakan ve DYP milletvekili Hasan Ekinci, artık topun Çiller'de olduğunu ifade ederek, "Tansu Hanım bir odak haline geldi, bu işten kaçmak kolay değil. Bu bir mecburiyet oldu artık" diye konuştu. Çiller'e yakınlığı ile bilinen Ekinci, Çiller'in bir önceki kongrede 'bu kongrede muhalefetteyiz, etkisi çabuk geçer' gerekçesi ile genel başkan adayı olmadığını ancak 10. Olağan Kongre'nin iktidar kongresi olacağını söyledi. Çiller'in genel başkanlık için adaylığını resmen açıklamasa bile, delegenin imzası ile 'gıyabında' seçilebileceğini de kaydeden Ekinci "Tansu Hanım'ın bu saatten sonra fazla beklediği bir şey yok, şartlar oluştu" dedi (Ajanslar)

bir koku var
 // oğuzhan
arkadaşlar hepinizin yorumlarına göz attım ama kaçırdığımız nokta şu. seçim yaklaşıyor solda chp den başka bir parti yokken sağda erbakan bile o metrup haliyle seçime soyunuyor . yani sağın oyları bölünmeye çalışılıyor. ben bu konuda bilinçlenmemizi isterim. oyun büyük. sağda oylar bölünsün .CHP tek başına iktidara yürüsün. . yoksa çiller de erbakan da bir daha hükümet kuramayacaklarını biliyorlar. Amaç sadece AK Partiden ne koparabilirsek kardır. L...
18 Aralık 2010 22:28
Ne yapmaya çalışıyorlar
 // Tanju
Bu işleri bıraksınlar millet bunların yüzlerini iyi tanıdı. Ne mal oldukları ortada. Böyle tutturamazlar. Ya partiyi kendileri kapatsın ya da millet kendisi bu zillet partiyi kapatmasını iyi bilir! Artık bu eskiler bitti. Parlatıp parlatıp çıkartmaya çalışmasınlar. Çok şeyler değişti. İki partili sistem ideal. Bunlar kendi kendilerini fesh edip daha fazla rezil olmasalar iyi olur....
18 Aralık 2010 17:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler