YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adaylık için başvuran ünlü isimler
Adaylık için başvuran ünlü isimler
21 Mart 2011 20:04
MHP'de milletvekilliği adaylığı için başvurular bu akşam sona erdi. İşte MHP'den milletvekili seçilebilmek için başvuruda bulunan ünlü isimler...

Elde edinilen bilgiye göre, yaklaşık 2 bin 500 kişi adaylık başvurusu yaptı. Bazı adaylara ise belgelerindeki eksiklikleri gidermesi için süre verildi.

Eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Yusuf Halaçoğlu, eski Maliye Bakanı Sümer Oral, eski DYP'li bakan Esat Kıratlıoğlu'nun oğlu Ahmet Kıratlıoğlu, Koray Aydın, Ümit Özdağ, trafik kazasına hayatını kaybeden ANAP'lı eski bakan Adnan Kahveci'nin oğlu Cihan Kahveci, eski MHP yöneticilerinden Şevket Bülent Yahnici'nin oğlu Dündar Yahnici adaylık için başvurdu.

Ayrıca ''Balyoz Soruşturması'' kapsamında Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Emekli Korgeneral Engin Alan ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız da adaylık başvurusu yaptı.

Adaylıkları beklenen MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, Sincan Birinci Ağır Ceza Hakimi Osman Kaçmaz, Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Hanefi Avcı, MHP MYK üyesi Erkan Haberal adaylık başvurusunda bulunmadı.

Milletvekilleri Ertuğrul Kumcuoğlu, Sabahattin Çakmakoğlu, Bekir Aksoy, Gürcan Dağdaş, Zeki Ertugay ve Ahmet Bukan da aday olmadı.

Kadın aday sayısı 200'ü aştı. AA

2500 ?
 // engin
nasıl ya 2500 kişi bazı illerde hala adaylığını açıklayan bile yok 2500 kişiyi nerden uydurdular??? yoksa son dakka bahçelinin emriyle birileri boş yerelerimi doldurdu yada dolduruldu :)))...
22 Mart 2011 13:57
Türkiye nin ayıbı...
 // ibrahim çelikoğlu
AB'de parti kapatma davaları bunlar gibi "national" partilere yapılır.Irkçılık insan haklarına doğrudan saldırıdır.Bölmektir.Kötülüğün anasıdır.Türkiye'de nationisler,AB'nin kilerden daha tehlikeli konumda,çeksenet,örgütlenip devletin düzeninden ayrı uygulamalar,(koruma vs.) Kafatasçılığa varan tehtit ve olaylar ve cuntayla işbirliğidirki emperyalist güçlerin dosyalarında saklı BM'den karar çıkarabilecekleri nedenlerdendir.ABD ve AB kimseyi boşuna besl...
22 Mart 2011 07:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler