YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aday olacak mı?
Gürsel Tekin'den adaylık açıklaması
Aday olacak mı?
01 Şubat 2012 / 08:24 Güncelleme: 01 Şubat 2012 / 08:25

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacağına dair haberler gün boyu gündemi meşgul etmişti.

"ADAY OLABİLİRİM" DEDİĞİ İDDİA EDİLDİ

Gündeme düşen iddialara göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin'in "2014'te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olabilirim" dediği öne sürülmüştü.

CANLI YAYINDA AÇIKLADI

Gürsel Tekin Beyaz TV'de canlı olarak katıldığı Acı Kahve programında Özay Şendir'in sorularını yanıtladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığını koyacağı iddialarına yanıt verdi.

Gürsel Tekin şöyle konuştu;

İstanbul sadece benim için değil herkes için çok önemli bir kent. Bugün bir radyo programında sorulan soruydu bu. Benim söylemiş olduğum, 2014 yılı içindi. Yani 2 yıl sonra ne olacağını bilemiyoruz.

"HERKES İSTANBUL'U YÖNETMEK İSTER"

Ben dahil herkes İstanbul'u yönetmek ister. Siyasi iklim ve o günün koşulları neyi gösterirse onu yaparız. Adaymışım gibi lanse edildi ama kesinlikle öyle bir şey yok.

"2 YIL SONRA NE GEREKİYORSA ONU YAPARIZ"

Ben de birçok haber sitesinde gördüm o haberi. Ancak söylemiş olduğum şu; 2014 yılında koşullar neyi gerektiriyorsa onu yaparız. -Ensonhaber-

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler