YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Aday belirleme sürecinin parçası değilim"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam'ın kızının nikahına katılan CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, adaylığını açıklamayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile şahsen görüşmediğini beli
"Aday belirleme sürecinin parçası değilim"
08 Eylül 2013 / 10:04 Güncelleme: 08 Eylül 2013 / 10:08

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam'ın kızının nikahına katılan CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, adaylığını açıklamayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile şahsen görüşmediğini belirterek, aday belirleme sürecinin bir parçası olmadığını söyledi.

Deniz Baykal konuyla ilgili olarak, "Bu, Sayın Kocaoğlu'nun, İzmir'deki arkadaşlarımızın, örgütümüzün, genel merkezimizin kararlaştıracağı bir konu. Hepimiz dikkatle izliyoruz. İzmir çok önemli. İzmir'de Cumhuriyet Halk Patisi çok önemli. En uygun sonucu alacağımıza güveniyorum. Benim Aziz Bey ile şahsi bir görüşmem olmadı. Bu seçim daha doğrusu aday belirleme sürecinin bir parçası değilim ben.

Dışarıdan bir partiliyim. İzmir'e çok değer veriyorum, önemsiyorum. Burada iyi bir sonuç ortaya çıksın istiyorum. Çıkacağına da güveniyorum. Bu güven içerisinde sürece bakıyoruz. Hepsi pırıl pırıl, yakından tanıdığım değerli arkadaşlarım. Hangisiyle çıkacağımıza teknik direktör karar verir. Takım yönetimi karar verir, birisi çıkar. Çıkanı da hep beraber destekleriz ve İzmir'de partimizi başarıya ulaştırırız" ifadelerine yer verdi.

"Metot tartışmalarının bir anlamı yok"

CHP'nin İzmir'de ön seçim yerine halkın görüşlerini alacağı anket yapacağı yönündeki durum hakkında da değerlendirme yapan Baykal, "Her şey denenebilir, doğru sonuç çıkacaktır. Bakıldığı zaman doğru bir karar alınabilir, alınacaktır, güvenle bekliyorum süreç işlesin; uygun bir adayımız İzmir'de ortaya çıksın. Olabilir, o tartışmaların fazla bir anlamı yok. Metot tartışmalarının fazla bir anlamı yok. Sağduyuyla partili arkadaşlarımızın birikimlerini, deneyimlerini en iyi şekilde değerlendirecek bir çözüm bulunur" diye konuştu.

"Biz kendi işimize bakıyoruz. En doğru kararı alırız"

Partisinin AK Parti'nin İzmir'den göstereceği adayı beklemek gibi bir politika gütmediğini de kaydeden Baykal, açıklamalarını, "Sanmıyorum. Bizim partideki karar sürecinin AKP'yi beklediğini, ona endeksli olduğunu hiçbir şekilde düşünmem. Biz kendi işimize bakıyoruzdur, en doğru kararı da alırız, merak etmeyin, rahat olun" şeklinde sonlandırdı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler