YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adana‘da başkandan skandal oy kullanımı!
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP'ye oy verdiğini ispat etmek için yasakları çiğneyerek gazetecileri kabine aldı!
Adana‘da başkandan skandal oy kullanımı!
07 Haziran 2015 / 16:09 Güncelleme: 07 Haziran 2015 / 16:17

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, eşi Zeynep Sözlü ve kızı Asena Sözlü’yle birlikte, 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde oyunu Ceyhan’da Mehmetçik İlkokulu’nda, 1072 nolu sandıkta kullandı. Ancak Sözlü, seçim yasaklarını çiğneyerek bir skandala imza attı ve telefonunun dahi kabine alınması yasakken basın mensuplarını kabine alan Sözlü, MHP'ye oy verdiğini fotoğraflattı. Sandık görevlilerinin ise yaşanan bu olay karşısında sessiz kalması ve tutanak tutmaması şaşkınlıkla karşılandı.

Yüksek Seçim Kurulu'nun açıkladığı yasaklara göre seçimlerde oy kullanım kabininde fotoğraf çekmek yasak. Seçmenin üzerinde herhangi bir elektronik cihaz bulunduramayacağı gibi kabine yalnızca oy pusulası ve mühür ile giriyor. Oy kullanmaya telefonla gelenler ise telefonunu sandık görevlilerine bırakıyor.

Görme engelliler, felçliler veya oy kullanmaya engel bedensel bir sıkıntısı bulunanlar, oy verme işlemini refakatçı eşliğinde yapabiliyor.HABER7

Hüseyin Sözlü'nün bu skandalı ise sosyal medyada olay oldu. MHP'liler ise paylaşım yapanları tehdit etti. İşte paylaşımlar;

Görgüsuz
 // Hasan
güvensiz görgüsuz ve terbiyesiz.Çukurovanın incisi adanayi Mega köy yapan zihniyet çok görmemek lazım....
07 Haziran 2015 17:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler