YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Adam gibi adamsan istifa et!"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik, "Adam gibi adamsan, demokrasiden nasibini aldıysan istifa et. Demokrasilerde istifa edilir" dedi.
"Adam gibi adamsan istifa et!"
01 Haziran 2013 / 14:42 Güncelleme: 01 Haziran 2013 / 14:44

Ankara'dan THY'nin tarifeli seferiyle İstanbul'a gelen Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylarda vatandaşların yasalardan kaynaklanan haklarını koruduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, İstanbulluların kentine, ağacına ve doğasına sahip çıktığını belirterek, ''Ama bütün bunları talan eden bir diktatör var. O diktatörün adı; Recep Tayyip Erdoğan'dır. Herkes bunu çok iyi bilsin'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın Türkiye'nin başını belaya soktuğunu savunan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

''Dün gece kendisini tekrar uyardım. 'Gezi Parkı'yla ilgili olarak, yargı karar verdi. Karara uyacağını açıkla.' Birinci koşul buydu. 'Polislerini geri çek.' İkinci koşul bu. 'Halk bırak eylem yapsın, enerjisini boşaltsın.' Üçüncü koşul da bu. Hala CHP'yi suçlayarak kendisini kurtaracağını sanıyor. Sen bu ülkenin başına bela oldun Recep Tayyip Erdoğan. Bu ülkenin başına bela oldun. Bu milletin yakasından düşme zamanı geldi artık.''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı istifaya davet eden Kılıçdaroğlu, ''Adam gibi adamsan, demokrasiden nasibini aldıysan istifa et. Demokrasilerde istifa edilir. Ağacına sahip çıkanın üzerine biber gazıyla mı gidilir? Polisle mi gidilir, panzerle mi gidilir? Recep Tayyip Erdoğan'ın bu milletin yakasından düşmesi lazım. Söyleyeceğim bu'' değerlendirmesinde bulundu.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler