23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,976
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,1791
 • İstanbul26 °C
 • Ankara24 °C
 • İzmir29 °C
 • Konya23 °C
 • Adana30 °C
 • Antalya29 °C
 • Diyarbakır33 °C
 • Bursa27 °C
 • Kayseri25 °C
 • Kocaeli25 °C
 • Şanlıurfa34 °C
 • Gaziantep31 °C
 • İçel29 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Adaleti erteleyen eski geleneğe asla geri dönmeye
"Adaleti erteleyen eski geleneğe asla geri dönmeye
"Adaleti erteleyen eski geleneğe asla geri dönmeye
14 Ekim 2008 / 12:47 Güncelleme: 14 Ekim 2008 / 00:00

Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında partililere seslendi.


Erdoğanın konuşmasından bazı satır başları;


Sadece kardeş olduğumuzu ilan etmekle kalmıyoruz bütün icraatlarımızla ispat emeye çalışıyoruz. Ahiler şehri Kırşehir'i bizim kılan öz Diyarbakır'ın kuşatan ruhla aynı ruhtur.


Nifak tohumları ekenlere safımızda asla yer vermedik. Miletin bizden istediği açık yürektir emanetine sadakattır.


Bin yıldır bu topraklar üzerinde millet olarak yaşayanları düşman kılmanın planlarını yapıyor. Herkes aynı medeniyetin aynı milletin eşit üyesidir. Birbirinin kardeşidir.


Bu ülkede yüksek sesle konuşan herkes sözünün nereye varacağına dikkat etmeli. Hiç bir millet kardeşliği bizim gibi kurumsal hale getirememiştir. Ama bizi birbirimizden koparamadılar. Koparamayacaklar...


Milletimiz kardeşliğine koruma iradesine sahip. Son dönemde benim ve arkadaşlarımızları sözünü farklı yerlere çekmeye çalışanlar var. Bunu kıskanıyorlar mı anlamıyorum.


70 milyona ulaşacak kapasiteleri olmadığı için mi bilinmez. Van'da bizi doğru anlar Hakkari'de.. Milletin kardeşliğini gözardı eden söylemlere prim vermemeliyiz.


Medeni bir milletin üyeleri olarak medeni bir dille konuşabilmeliyiz. Düşmanlık dilini mahtum etmeliyiz. Ayrıştırıcı bir dille meseleyi çözmemiz mümkün değildir.


Hukuktan demokrasiden bir tek geri adım atmayacağız. Adaleti erteleyen eski geleneğe asla geri dönmeyeceğiz. Demokrasini çıtasını düşürelim terörle mücadele edelim iması bile asla düşünülemez.


Terörün güvenlik meselesi olmadığı gerçeği toplumun bütün kesimlerinin ortak kanaati olmuştur. Zemin üzerinde mesafe almanın mümkün olduğu görüyor ve mutlu oluyoruz.


Teröre karşı her türlü önlemi soğukkanlı ve aklı selim içinde alıyoruz.Aktütün karakolunda askerin canını kastedenler ülkenin dostluk ve kardeşliğine de kastediyorlar.


Benim askerimize düşman gözüyle baklyor. Bütün bu bakışlara rağmen bizler suçlu gözüyle bakıyoruz. İnsani yaklaşım bunu gerektirdiği için yapıyoruz.


Toplumu asırlardır bir arada yaşatan değerlere milletçe yaşatacağız. Zaten terör örgütünün yapmak istediği de bu.


Bir medya grubu Aktütün'de öğretmenin olmadığını ifade ediyor. Halbuki öğretmen de var okul da var. Bir ihbar nedeniyle okul 2 gün kapalı kaldı diye bu iddia ortaya atıldı. Hüklümete vurmaya çalışıldı. Bu ahlaksızlıktır, en azından insafsızlıktır.


Bunu yapanlar kendine çeki düzen vermeli. Bunu bir gün yaparsın iki gün yaparsın. Gün gelir bu millet sizide ademe mahkum eder.


Batman Hasankeyf'te Ilısu barajını yapıyoruz. Terör örgütü barajı istemiyor. Acaba niçin terör örgütü barajını istemezler? Özellikle Güneydoğu halkına sesleniyorum


Efendim Hasankeyf sular altında kalıyor. İlçe baraja nazır bakacak. Efendim tarih yok ediliyor yalan söylüyorlar. Tarihi eserleri bir taraftar başka tarafa nakletmek zor değil. Bunu sabote etmek için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar


Bushla neler konuştuğumuzu ne biliyorsun? (Baykal'a söylüyor) El pençe durmaktan başka ne yaptınız bugüne kadar. 5 Kasım'da anlık istihbarat sözünü aldrık ve başlattık. Peki yeterlimi hayır değil. Şimdi bunun adımları atılıyor.


Öfkeyle değil akılla hareket edeçeğiz. Terör birbirimizi düşüreceğine daha çok sarılacağız. Meselemizdir Türkiye'dir. Dikkatimizi dağıtmak isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz.


Marmaray'da 11 tüpün sonuncusunu geçtiğimiz hafta sonu birbirine bağladık.  Boğazın 60 metre altında Üsküdar'dan Sarayburnu'na yürüyerek geçtik. 1860 yılında hayali kurulan proje.


Bizden önce de birileri yaptık yapıyoruz dediler. İnşallah raylı sistem 2012 sonunda hizmete girecek. Marmaray'ın biraz daha kuzeyinden bir tüp tünel daha yapacağız. Otomobiller geçecekDünyada denizin altından geçen en derin proje 44 metre bu ise 64 metre..


O güm karamsarlık tohumları ekenler mahçup olurlar. Ak parti bu projeyi yapsın tarih yazar dediler. İşte o gün geldi. Merak ediyorum bu trenden nasıl geçecekler.


Marmaray sadece Gebze ve Halkalı'yı birbirine bağlamıyor. Londra'yı Pekin'e de bağlıyor. Milletlerin arasında gönül yolu kurmak konusunda değerli mesafeler almış olacağız.


79 senede 6 bin km yol yapılmış bu ülkede. 55. senede 9 bin km daha bölünmüş yol ilave ettik.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler