YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Adalet Bakanı İpek'ten ihraç tepkilerine yanıt!
Adalet Bakanı İpek'ten ihraç tepkilerine yanıt!
14 Mayıs 2015 18:19
HSYK Başkanı ve Adalet Bakanı Kenan İpek, yaptığı açıklamaDA, "Bütün bu mesnetsiz iddia ve söylemlere karşı ilgili Kurul üyelerimizin hukuk çerçevesinde yasal haklarını kullanacağının bilinmesini istiyoruz" dedi.

HSYK Başkanı ve Adalet Bakanı İpek'in yaptığı açıklamada,"Kurulumuzun son günlerde verdiği açığa alma ve ihraç kararlarıyla ilgili, bazı basın yayın organlarında kurul üyelerimiz hakkında karalayıcı ve itham edici şekilde algı oluşturmaya matuf haberler yayımlanmakta, kimi siyasilerce de durumun gerçek mahiyeti gözardı edilerek, kişilik haklarını ihlal eden yorumlar yapılmaktadır." ifadelerini kullandı.

İpek'in açıklamasının devamı şöyle:

Kurulumuza yöneltilen asılsız iddia, itham ve karalama çabalarının, kamuoyunda yargıya ve Kurulumuza duyulan güveni sarsma, sürdürülen soruşturmaları engelleme ve etkisizleştirme gibi amaçlar taşıdığı son derece açıktır.

Üyelerimizin kişilik hakları ihlal edilmekte, hedef gösterilmekte, haklarında tahkir edici beyanlar ortaya konmaktadır. Bütün bu mesnetsiz iddia ve söylemlere karşı ilgili Kurul üyelerimizin hukuk çerçevesinde yasal haklarını kullanacağının bilinmesini istiyoruz.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler