YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Açılım içeriğine enerji harca..."
Erdoğan CHP ile görüşmeye çalışıyor... CHP ise görüşmemekte ısrarlı... Erdoğan'ın görüşme talebini değerlendiren CHP'li Özyürek, Sayın Başbakan CHP ile görüşmek için harcadığı enerjiyi, açılımın içeriğini oluşturmakta harcasaydı, epeyce mesafe alırdı." de
"Açılım içeriğine enerji harca..."
18 Eylül 2009 / 15:08 Güncelleme: 18 Eylül 2009 / 15:08
Başbakan Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yazacağı randevu mektubunu değerlendiren yazılı bir açıklama yapan Mustafa Özyürek, "Sayın Başbakan CHP ile görüşmek için harcadığı enerjiyi, açılımın içeriğini oluşturmakta harcasaydı, epeyce mesafe alırdı." dedi.

Özyürek, açıklamasında şunları kaydetti: "Genel Başkanımız çeşitli konuşmalarında nelerin yapılabileceğini, nelerin yapılması gerektiğini açıkladı, anlattı. Sayın Başbakan, Cumhurbaşkanlığı ve Meclis Başkanlığı seçimiyle, anayasa değişikliğinde CHP'yi aklına getirmiyor. Ama Kürt açılımında 'ille de CHP'nin katkısı, desteği' diyor. Çünkü, bu açılımla ilgili adımları tek başına atmaya cesaret edemiyor." Özyürek, milleti ayrıştıracak girişimlere destek olmayacaklarını, milleti kaynaştıracak önerileri ise sürekli gündeme getirdiklerini öne sürdü.

Mustafa Özyürek, "Hükümetin elini tutan mı var? İstediği genelgeyi, istediği yönetmeliği çıkarır. Meclis'te büyük çoğunluğu var. İstediği kanunu istediği gibi çıkarabilir. Bunları yapmak için CHP'ye ihtiyacı olmadığı halde, niçin ille bizimle görüşmek istiyor? Mektup yazacağını söylüyor. Bunlar gündem değiştirme taktikleridir. Yüzde 6 daralan ekonominin, 63 milyar liraya çıkan bütçe açıklarının unutturulmaya çalışılması taktikleridir." ifadesini kullandı.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler