YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Acaba onlar Kazlıçeşme'deki mesajı alabildiler mi!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.
Acaba onlar Kazlıçeşme'deki mesajı alabildiler mi!
18 Haziran 2013 / 11:46 Güncelleme: 18 Haziran 2013 / 13:52

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu kadar insanın Kazlıçeşme'ye toplanması, milletimizin olaylara karşı tepkisini net bir şekilde yansıttı.

Mitinge dağılanlar kimseye rahatsızlık vermeden dağıldı. İşte demokrasi bu. Bize sürekli Taksim'de toplanan insanların mesajını aldınız mı diye soranlar, acaba Sincan'daki yüzbinlerin, Kazlıçeşme'deki bir milyonu aşan insanın mesajını alabildiler mi " dedi.

"Gezi Parkı'ndaki eylemcilerin çoğu CHP'li"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Yaptırdığımız kamuoyu araştırmasında gördük ki Gezi Parkı'nın içinde olanların yüzde 76'sı CHP'ye oy vermiş ve CHP yanlısı. Yüzde 16'sı' BDP, yüzde 1,2'si AK Parti, yüzde 1,2'si MHP. Tablo bu."

Erdoğan, "İçerideki hainler, dışarıdaki işbirlikçiler, eğer Türkiye'nin gerçek fotoğrafını görmek, gerçek hissiyatını anlamak istiyorlarsa buyursunlar bu hafta Kayseri'ye Erzurum'a, Samsun'a baksınlar" dedi.

"Maske artık düştü"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Faiz lobisinin kuklası olanlar ne kadar emek taraftarıysa işte bunlar da o kadar emek taraftarıdır. Neyse ki maske artık düştü. Kimin ne olduğunu artık milletçe gördük. Dün asla bir araya gelemeyenlerin, yarın asla bir araya gelemeyeceklerin, aynı mahfilden emir alarak nasıl bir araya geldiklerini hem Türkiye hem dünya görmüştür. Ulusalcılarla bölücülerin kardeşliğini, faşistlerle sosyalistlerin muhabbetlerini, sözüm ona dindarlarla din düşmanlarının ittifakını, bunların nasıl aynı yerden talimat alıp, aynı hedefe saldırdıklarını artık herkes görmüş anlamıştır. Bu oyun artık bozulmuştur. Bu oyunu önce millet ardından milletin hükümeti, milletin partisi olan AK Parti bozmuştur" dedi.

Zarar 100 trilyonu aştı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu aşamadan itibaren şiddet kullanan, şiddeti bir araç olarak benimseyen hiç kimseye, hiçbir örgüte müsamaha gösterilmesi söz konusu değildir. Bütün bu olayların ilk tespitlere göre devlete maliyeti, şu an itibariyle 100 trilyonu aşmış vaziyette" dedi.

"Bunların kadir kıymet diye bir şeyi yok"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "10 yıl önce acaba şu söylenenler, şu yapılanlar, şu atılan adımlar yapılabilir miydi bu ülkede  Bunların kadir kıymet diye bir şeyi yok. Bütün bunları gerçekleştiren bir iktidara karşı, şu atılan adımların hepsi ortada. Onlar ne yaparsa yapsın, biz özgürlüğü kazanmanın bedeli ne olursa olsun, bu bedeli ödeyerek özgürlük mücadelesini kazanacağız" dedi.

"Polisimiz hiçbir hukuksuzluğa göz yummayacak"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Polisimiz, kanunun kendisine verdiği yetki dairesinde, bundan böyle hiçbir hukuksuzluğa göz yummayacak, gerekeni yapmaya devam edecektir. Polisimizi daha da güçlendireceğiz. Her yönüyle daha da güçlendireceğiz. Ki bütün bu olaylar karşısında çok daha müdahale gücünü artıracağız" dedi.

"Kılıçdaroğlu, militan gibi davranıyor"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "polis emirlere itaat etmesin" diye çağrı yaptığını belirterek, "Şu hale bakın. CHP Genel Başkanı gibi davranamıyor. Terör örgütünün militanı gibi davranmayı çok iyi başarıyor. O polis emre itaat etmeyecek de ne olacak O vandallar gelip seni başbakan mı yapacak Bu kadar mı mı çaresizsin, sandıktan umudunu bu kadar mı kestin " dedi.

"Bu sorunları çözmeye devam edeceğiz"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Elbette bu olayları inceliyor, inceleyeceğiz, araştıracağız. Arkasında kimlerin olduğunu, kimlerin lojistik destek sağladığını, kimlerin provokasyon yapıp şiddet uyguladığını tek tek hukuk dairesinde belirleyeceğiz. Ancak bu olayları da tüm boyutlarıyla analiz etmeye, tüm katmanlarını ortaya çıkarıp sorunları da çözmeye devam edeceğiz" dedi.

"CHP'liler Reyhanlı'daki saldırıyı da demokratik eylem olarak görür!"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,"CHP'nin Genel Başkanı ve arkadaşları nezdinde, inanın Reyhanlı'ya yapılan saldırı da demokratik bir eylemdir. Bunlar bugün vandalları, barbarları, yağmacıları nasıl demokratik eylemci olarak görüyorsa, inanın Reyhanlı saldırısını yapanları da demokratik eylemci olarak görüyorlar" dedi.

"Kimsenin yaşam tarzına karışmıyoruz"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Mezhebi ne olursa olsun, bazı bu konuda tahrikler yapanlar var. Ben bütün mezhebi farklılıklarda, mezhep mensubu kardeşlerime de seslenmek istiyorum; lütfen bu oyuna gelmeyin, lütfen bu konuda hassas olun. Milli birliğimizi dinamitlemeye yönelik bir adımdır. Bu hassasiyeti, bu ülkedeki huzur için hepsinden istiyorum. Hiç kimse, bir başkasının yaşam tarzına karışmıyor, karışamaz" dedi.

"10. Kalkınma Planı Türkiye'yi uçuracak"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 76 milyonun sahipleneceği, çok boyutlu ve insan odaklı hazırladıkları 10. Kalkınma Planı'nı Meclis'e sunduklarını hatırlatarak, "10. Kalkınma Planı döneminde Türkiye'nin yıllık ortalama yüzde 5,5 oranında büyümesini hedefliyoruz. Yani bu büyüme oranıyla 2018 yılı sonunda inşallah milli gelirimiz 1,3 trilyon dolara ulaşmış olacaktır. Kişi başına milli gelirimizi ise 5 yılın sonunda 16 bin dolara çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler