YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Aç it fırını yıkar"
Celal Doğan'dan Kürtleri kızdıracak benzetme
"Aç it fırını yıkar"
16 Nisan 2010 / 16:38 Güncelleme: 16 Nisan 2010 / 16:38

Partisinin Adıyaman teşkilatını ziyaret eden, Demokrat Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Celal Doğan, Kürtlerin içinde bulunduğu ekonomik durumu anlatırken, kötü bir benzetme yaparak, "Aç it fırını yıkar" dedi. 
 

Demokrat Parti Adıyaman teşkilatını, Teşkilat Başkanı ve GİK Üyesi Ahmet Uyanık ile birlikte ziyaret eden Celal Doğan, partinin yetkili organlarıyla bir araya geldi. İl Başkanı Bekir Ağaoğlu, merkez ilçe Başkanı Bahri Atalay'ın da içinde bulunduğu partilere seslenen Celal Doğan, konuşmasında büyük gaf yaptı. 
 

Doğu ve Güneydoğu bölgesinde yıllardan beri süren olayların ekonomik nedenlerden kaynaklandığına dikkat çeken Celal Doğan, Kürt Halkının aç olduğunu ve bu nedenden dolayı dağa çıktığını savundu. 
 

Doğan, "Kürt halkı aç olduğu için dağa çıktı. Dağa çıkmanın bedeli ne oldu biliyor musunuz? Türkiye'de 10 binin üzerinde devlet güvenlik görevlisi öldürüldü. 40 bine yakın Kürt çocukları öldürüldü. 70 bine yakın gazi ve malul var. Bedeli ne kadar biliyor musunuz ? Bedeli 600 milyar dolar oldu. Kürt halkının demokratik ve siyasi haklarını bir tarafa koyuyorum. Onları tartışırız. Ama bunun altındaki en büyük gerçek işsizlikten kaynaklanıyor. Anadolu'da tabir vardır; 'Aç it fırın yıkar' diye. O nedenle birinci şart Türkiye yeniden üretime kavuşturacak, istihdamı yaratacak, fabrikaların kurulması gerekir" dedi.  İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler