YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdüllatif Şener ile Çömez ipleri kopardı mı?
Abdüllatif Şener ile Çömez ipleri kopardı mı?
Abdüllatif Şener ile Çömez ipleri kopardı mı?
20 Mayıs 2008 / 14:14 Güncelleme: 20 Mayıs 2008 / 00:00

Geçtiğimiz hafta Türkiye Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt’ün bir polis aracı tarafından izlendiği ve dinlendiği iddiaları ile sarsıldı.Bu iddianın gündemi sarması ile birlikte ortaya bir şey daha çıktı.


Osman Paksüt yine dinlendiğinden kuşkulandığı o gün, eski AKP milletvekili Turhan Çömez ile Kavaklıdere’deki Tenis Klubünde öğlen yemeğinde buluşmuştu.


Bu durum AKP içinden veya kapatılırsa yeni bir oluşumla siyasette adres olmayı hedefleyen Abdüllatif Şener’i nasıl etkiledi.


Bunun cevabına ilişkin, yeni bir siyasi oluşum için Abdüllatif Şener’le birlikte hareket eden bir siyasi GAZETEPORT’a şunları söyledi:


“Abdüllatif Şener, Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt’le buluşmasının ortaya çıkmasından sonra Turhan Çömez’e mesafe aldı. AKP’nin kapatma davasıyla alakalı bir isim olan Paksüt’le buluşması sonrasında, Turhan Çömez’in  muhafazakar kesimdeki imaj algısı değişti. Abdüllatif Bey de bunu değerlendirdi. Abdüllatif Şener’in oylarına talip olmak istediği kesimlerin, bilhassa muhafazakar olanları AKP’nin kapatılmasına karşı. Bu kesim Turhan Çömez’in AKP’ye karşıtlığı ile bilinen ve AKP’yi kapatma davasını Anayasa Mahkemesi’nin Başkanvekili ile görüşmesine tepki duyar. Bunu kabul etmezler. Abdüllatif Bey bunu çok iyi bilen birisi olarak bunu değerlendirdi ve Turhan Çömez’le arasına mesafe koydu. Abdüllatif Bey Turhan Çömez’le beraber hareket etmez artık. Turhan Çömez, ama, CHP’ye de girmez. Onlarla dokusu uymaz çünkü”“RIFAT HİSARCIKLIOĞLU ABDÜLLATİF ŞENER’LE BİRLİKTE HAREKET EDİYOR”
TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da Abdüllatif Şener’le birlikte hareket ettiğini ve onu desteklediğini şu sözlerle ifade etti:“Rıfat Hisarcıklıoğlu Abdüllatif Beyle birlikte hareket ediyor. Bu kesin. Onu destekliyor. Bu beraberlik gelişmelerin şekline göre daha da belirginleşip,  görünür olacaktır. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun bu nedenle Başbakan’la arası bozuk artık. Hisarcıklıoğlu zaten ekonomiyi de eleştiriyor farkındaysanız. Abdüllatif Şener kapatma davasının seyrine göre belli bir evrede parti kurar.”

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler