YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdullah Gül'den seçim sonrası ilk açıklama
7 Haziran seçimleri sonucunda ortaya çıkan tabloda, gözlerin bir kez daha çevrildiği 11. Cumhurbaşkanı Gül, görüşlerini açıkladı.
Abdullah Gül'den seçim sonrası ilk açıklama
09 Haziran 2015 / 07:02 Güncelleme: 09 Haziran 2015 / 13:19

Kısa süre önce bir vakıf kuran ve çalışmalarına burada devam eden Gül, seçimleri yakından takip etti. Seçim sonuçları açıklandıktan sonra AK Partililerle görüşmediğini belirten Abdullah Gül, şöyle konuştu: 

''BİR ANNENİN ÇOCUĞUNA YAKLAŞTIĞI GİBİ...''

''Meşgul olurlar diye arkadaşları seçim günü, sonuçlar açıklanmadan aramıştım. Seçimler sonuçlandı. 'Milletin iradesi tecelli eder' demiştik, etti. Herkes millet iradesine saygı duyacak, yapılan açıklamalardan anlıyoruz ki herkes zaten duyuyor... Sonuçları panik yapmadan, sağduyulu bir şekilde değerlendirmeliyiz. Nihayetinde çok partili bir sistemde yaşıyoruz. Bu tür sonuçlar her zaman çıkar. Geçmişte de çok yaşandı. Herkes çok çalıştı, çok yoruldu. Beraberce bir hükümet kurmayı denemek lazım. Seçim kolay bir şey değil. Memleketin nasıl yönetileceği konusuna bir annenin çocuğuna yaklaştığı gibi yaklaşmak lazım. Yani ülkenin annesi gibi... Olgun bir şekilde.''

 

HÜRRİYET

SEÇİM
 // MEHMET YILDIZ
ALLAH HAKKIMIZDA HAYIRLISINI VERSİN BAŞIMIZDA BİR LİDERİMİZ VAR O BİZİM İÇİN BİR ÇIKIŞ YOLU BULUR.
...
09 Haziran 2015 Salı 12:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler