YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdullah Gül o iddiaları yalanladı
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yabancı basında Erdoğan hakkında söylediği sözlerin asılsız ve yalan olduğunu belirtti.
Abdullah Gül o iddiaları yalanladı
22 Kasım 2014 / 06:50 Güncelleme: 22 Kasım 2014 / 12:27

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İran devlet televizyonu Press TV'nin İngilizce internet sitesinde yayımlanan "Türkiye, Erdoğan yönetimi altında başarısız olmaya mahkumdur" başlıklı haberde yer alan iddiaların tamamen asılsız ve yalan olduğunu bildirdi.

Basın ofisinden yapılan yazılı açıklamasında Gül, haberde kendisine atfedilen ifadelerin tamamen hayal mahsulü ve uydurma olduğunu, böyle bir mülakatı kesinlikle vermediği gibi, yalan haberde kayıtlı hususların hiçbir şekilde kendi düşünceleriyle bağdaşmadığını belirtti.

Gül, bugün İran devlet televizyonu Press TV'nin İngilizce internet sitesinde çeşitli haber ajanslarına dayandırılarak yayımlanan "Türkiye, Erdoğan yönetimi altında başarısız olmaya mahkumdur" başlıklı haberin, tümüyle yalan ve gerçek dışı olduğunu kaydetti.

Söz konusu haberde, Abdullah Gül'ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve hükümeti Suriye ve Irak konusundaki dış politikaya ilişkin uyardığı iddia ediliyordu.

Gül'ün, Erdoğan'ın izlediği politikayı eleştirerek, MİT ile IŞİD arasında karşılıklı işbirliği bulunduğunu söylediği öne sürülüyordu. 

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler