YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdullah Gül, Financial Times'a konuştu: Farklı sesler önemlidir
Abdullah Gül, Financial Times'a konuştu: Farklı sesler önemlidir
29 Ekim 2015 08:59
11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Londra'da İngiltere'nin saygın gazetelerinden Financial Times'a açıklamalarda bulundu.

Gül, demokrasilerde çeşitliğin önemine dikkat çekerek şu yorumda bulundu: "Türkiye'de siyasi mücadele her zaman oldukça çetin olmuştur. Ancak çeşitlilik ve farklı sesler önemlidir. Bunu her zaman böyle görmüşümdür."

"Siyasi makam açısından, hâlâ hırslı gözükmek istemediğini" dile getiren Gül, "Ancak televizyona çıkarak ve konferanslara katılarak, düşüncelerimi ifade etmeye ve tavsiyelerde bulunmaya devam ediyorum. Kamuoyunun da bunu olumlu karşıladığını ve dikkate aldığını görebiliyorum" dedi.

"Şu bir gerçek ki, Türkiye'de siyasi mücadele her zaman oldukça çetin olmuştur. Ancak çeşitlilik ve farklı sesler önemlidir. Bunu her zaman böyle görmüşümdür" diyen Gül sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye bir demokrasidir. AB'ye aday ülkedir. Buna karşın, yapılması gereken çok iş olduğuna inanıyorum. Şu an Türkiye'deki durumu daha da geliştirmek zorundayız."

HDP YORUMU

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) 7 Haziran seçimlerindeki başarısına dikkât çeken Gül, “Bunu Türkiye için olumlu görüyorum. Her zamanki yaklaşımım ve inancım şudur ki sorunlar partilerle ilişki kurarak çözülmeli, onları dışlayarak değil” dedi.

HDP ile terör örgütü PKK’yı ayıran Gül, “Şimdiki durumumuzda, Türkiye’deki Kürtler için silahlanmanın haklı bir gerekçesi olamaz. PKK’nın son saldırıları kabul edilemez” diye konuştu.

Türk siyasetçilere zamana ayak uydurmaları konusunda uyarıda bulunan Gül, şöyle devam etti:  

“Türkiye’de sivil toplumun güçlenmesinin bir sonucu olarak, gençlerimiz, kentsel gelişim yararına ağaçların kesilmesine tepki gösterdi. Köylüler, tarlalarını kirleten sınai faaliyetlere karşı gösteri yaptılar. Binlerce insan, kadına şiddete karşı protesto yürüyüşü düzenledi.”

 // Ahmet
Takkeli düşünce kelin göründü A gül bizde hemşehrimiz diye övünürdük saçma sapan işlerle meşgulsün kimin ekmeğine yağ sürüyorsun yav sen Allah ıslah etsin diyorum sözün gümüş olduğunu hatırladığın gibi sükutun altın olduğunda hatırla ki karlı çıkarın riyakar adam miskin adam tü yazıklar olsun sana...
31 Ekim 2015 21:34
Demirtaş Gibi Kokan
 // Bir Gül
Bu A.Gül, S. Demirtaş gibi konuşuyor. Askerimizi polisimizi şehit edenler, "birlikte iyi salladık" diyenlerin "yaslandıkları" yerler değil miydi?.....
29 Ekim 2015 Perşembe 21:54
hdp kapatılmalı
 // melek akyıldız
hdp yi biz dışlamıyoruz sayın gül, hdp pkk ya destek vererek ve sürekli özerklik ve öz yönetim isteyerek, bölünme hevesinin yüzünden kendi kendini dışlatıyor zaten, merak ediyorum , eğer pkk senin evladını katletseydi, yine hdp hakkında böyle ılımlı olumlumu konuşurdun...
29 Ekim 2015 Perşembe 12:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler