YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdullah Gül eleştirilere tepki gösterdi
Abdullah Gül eleştirilere tepki gösterdi
18 Ekim 2015 10:16
Ankara'daki patlamanın ardından Demirtaş'a taziye ileten Abdullah Gül, kendisine yönelik eleştirilere cevap verdi.

Dünya Ehli Beyt Vakfı tarafından geleneksel olarak düzenlenen muharrem ayı iftarında konuşan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ankara’daki katliamda hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi.

'YA NE OLUYOR' DİYE GARİPSİYORLAR

Katliamın ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a taziyelerini ileten Abdullah Gül, kendisine yöneltilen eleştirilere de tepki gösterdi.

Abdullah Gül şöyle konuştu:

"Bugün öyle ki ölülerimize başsağlığı dilediğimizde bunu bile garipseyen bir ortam ortaya çıkıyor. Bu ortam içinde nasıl beraber yaşayacaksınız? Nasıl uzun süre herkes birbiriyle beraber olacak? Ölülerin olduğu bir ortamda bile başsağlığı dileyemezseniz, dilediğinizde 'ya ne oluyor' diye sorular ortaya çıkarsa sorunun ne kadar derin olduğunu bir kez daha kavramamız gerekiyor. Onun için bu şekilde farklı farklı düşünceleri, hayat tarzları olabilir, insanların samimi olarak bir araya gelmesi çok değerli"

ABDULLAH GÜL'DEN ALLAH RAZI OLSUN

Demirtaş, Abdullah Gül'le telefonla görüştüğünü ve taziyelerini ilettiğini duyurarak "Allah ondan razı olsun" demişti.

aman dengeler bozulmasın, onları da idare edeyim, ötekileri de
 // Zülfikar
mitingi yapan hdp değil; sen demirtaş a başsağlığı diliyorsun. kaldı ki, demirtaş ilk açıklamasında devleti suçlamış. (+) başbakana başsağlığı mesajı ilettin mi? demirtaş a ilettiğin gibi. hangi yoldasın? görmüyoruz sanma! hepsini görüyoruz. paralele karşı net tavır koyamadığını görüyoruz. bunca yıllık dava arkadaşın iftiralarla suçlanıyor, hain ilan edilmeye çalışılıyor, hiç gıkın çıkmıyor. sen bir de kalkmış, devleti suçlayan adama taziye iletiyorsun. Kusura bakma, biz bunu YEMEYİZ....
18 Ekim 2015 Pazar 10:57
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler