YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Abdullah Gül adaylık için son sözü söyledi!
Abdullah Gül adaylık için son sözü söyledi!
10 Mart 2015 07:45
11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yakın çevresine, 7 Haziran’daki seçimlerde milletvekilliği için aday olmayacağını kesin bir dille ifade etti.

Hürriyet'ten Taha Akyol'un yazısına göre, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 2015 seçimlerinde milletvekilliği için aday olmuyor. Gül’ün geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla kamuoyu gündemine giren milletvekili adaylığı konusunda yakın çevresine kesin bir dille  “aday olmayacağım” dediği öğrenildi. Öncelikle, Gül’ün Çankaya’dan ayrıldıktan sonra milletvekili olmak gibi bir tasavvurunun olmadığı, adaylık tartışmalarının kendisinin dışında ortaya çıktığı biliniyor.

Farklı kulvar istiyor

Ayrıca Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı döneminde “kapısı herkese açık, birleştirici” bir görev yaptıktan sonra bundan sonraki dönemde kendisine farklı bir kulvar çizmek istediği anlaşılıyor. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bu imajıyla ulusal ve uluslararası platformlarda gerektiğinde görüşmeler yapan, görüş açıklayan, sivil nitelikli toplantılar düzenleyen bir devlet adamı olarak çalışmalarını sürdürmeyi tasarlıyor.

Huber'den taşınıyor

Çankaya Köşkü’nden  ayrıldıktan sonra Cumhurbaşkanlığı’na ait İstanbul Tarabya’daki Huber Köşkü’ne yerleşen Gül’ün buradan kendi evine taşınmak üzere olduğu öğrenildi. Gül’ün yakın çevresi, “Taşınmanın belki bir kaç güne kadar tamamlanacağını” söyledi. Gül, taşınma işlemi tamamlandıktan sonra çalışmalarını yeni ofisinde sürdürecek.

Uluslararası davetler

Abdullah Gül’ün yeni dönemde özellikle dış politika, Ortadoğu sorunları ve AB ile ilişkiler konusunda aktif bir çizgi sürdürmesi bekleniyor. Gül, uluslararası toplantılara katılması için şimdiden davetler alıyor. 11. Cumhurbaşkanı Abdulah Gül, bunlardan uygun gördüklerine katılacak.

Bu da gitti...
 // ALi
Taha akyol'un programına çıkan kişi bitmiş demektir.örnekleri ortada.bu derin devletçi ile yatıp kalkan asla iflah olmaz....
10 Mart 2015 Salı 10:37
yakışan
 // alper
cumhurbaşkanlığı makamına yükselen birinin vekillikle uğraşması şık olmaz. kendisi ak partiye farklı kulvarlarda destek verebilir...
10 Mart 2015 Salı 09:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler