YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD’nin MHP’ye ne dediği belli oldu
Sandıkta hiçbir partinin tek başına hükümet kurma yetkisini elde edememesi, koalisyon senaryolarına dış faktörleri de dahil etti.
ABD’nin MHP’ye ne dediği belli oldu
15 Haziran 2015 / 06:46 Güncelleme: 15 Haziran 2015 / 11:58

ABD heyetinin MHP'li Zühal Topçu ile görüşmesinin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. MHP'nin bir başka genel başkan yardımcısı Tuğrul Türkeş ile de biraraya geldiği öğrenilen ABD'lilerin, nisan ayında Meclis'te muhalefet partilerinin grup başkan vekilleri ile görüşen heyetle aynı olduğu ifade edildi.

Amerikalıların görüşmede, “Türkiye'de tek başına iktidar görmüyoruz. Kendinizi koalisyona hazır hissediyor musunuz? Çok sert söylemleriniz var. Türkiye'nin yumuşak bir zemine iniş yapması gerekiyor” şeklinde değerlendirmelerde bulunduğu kaydedildi.

Bu arada ABD'lilerle biraraya gelen MHP'yi yeni ziyaretler bekliyor. Çin ve Fransa'dan gelen heyetlerin de MHP kurmayları ile görüşmek için sırada beklediği gelen bilgiler arasında.

 

YENİ ŞAFAK

obanının oturuşuna bide bahçelinin ..
 // atiker
oturma şekline bakın heyacandan dili tutulmuş gibi elleri titremesin diye koltuğun sapına öyle yapışmışki şimdi düşünün bu bahçeli başbakan........?...
15 Haziran 2015 Pazartesi 13:20
 // Yılmaz
Bunlar mhp yi chp mhp hdp koalisyonuna ikna etmeye calışıyor olmalı diye düşünüyorum siz ne dersiniz.ak parti bunların inlerine girdi....
15 Haziran 2015 08:58
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler