17 Ocak 2018 Çarşamba
 • Altın163,268
 • BIST114.418
 • Dolar3,8030
 • Euro4,6507
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin5,2296
 • İstanbul10 °C
 • Ankara3 °C
 • İzmir6 °C
 • Konya2 °C
 • Adana8 °C
 • Antalya9 °C
 • Diyarbakır0 °C
 • Bursa6 °C
 • Kayseri-1 °C
 • Kocaeli4 °C
 • Şanlıurfa4 °C
 • Gaziantep3 °C
 • İçel9 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'deki CHP toplantısına Meral Akşener de katıldı
Donald Trump yönetimiyle diyalog için ABD'ye giden CHP'li yetkililer 'Cumhuriyet Buluşması' adıyla gerçekleştirilen etkinlikte başkanlık sistemi karşıtı konuşma yaptı. Toplantıya eski milletvekili Meral Akşener de gönderdiği video mesajla katıldı.
ABD'deki CHP toplantısına Meral Akşener de katıldı
20 Mart 2017 / 07:13 Güncelleme: 20 Mart 2017 / 13:08

New York Üniversitesi'nde bazı CHP milletvekillerinin katılımıyla "Cumhuriyet Buluşması" gerçekleştirildi.

WASHİNGTON'DA YARARLI TEMASLAR GERÇEKLEŞTİRDİK

Etkinlikte konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, ABD Başkanı Donald Trump yönetimiyle diyalog kurmak için heyet olarak ABD'ye geldiklerini ve Washington'da yararlı temaslar gerçekleştirdiklerini söyledi.

REFERANDUM PARTİ MESELESİ DEĞİL

Washington'da "pek de iç açıcı bir ortam görmediklerini", Türkiye'de de tedirginlik verici bir durum olduğunu belirten Yılmaz, "Türkiye'de şu anda dayatılan bir rejim değişikliği ile karşı karşıyayız." dedi.

Anayasa değişikliği referandumunun bir parti meselesi değil tüm Türkiye'nin geleceğini belirleyecek önemli bir dönüm noktası olduğunu anlatan Yılmaz, demokrasinin korunması için tüm seçmenlere "hayır" tercihinin öneminin anlatılması gerektiğini ifade etti.

PARLAMENTONUN İÇİ BOŞALTILACAK

Yılmaz, teklife ilişkin Venedik Komisyonu'nun hazırladığı raporu anımsatarak, bu rapora göre söz konusu değişikliklerin yasama, yürütme ve yargıyı ayırmak yerine birleştirdiğini, hukukun üstünlüğünü aşındırdığını, denge ve kontrol mekanizmalarını ortadan kaldırdığını savundu.

Değişiklikle Parlamentonun yetkilerinin elinden alınacağını da öne süren Yılmaz, "Getirilmek istenen, evet bizde de parlamento olacak ama yetkisi olmayacak, içi boşaltılmış olacak." ifadesini kullandı.

Türk halkının demokrasi sayesinde başı dik gezdiğini kaydeden Yılmaz, "Referandum esasen doğru ile eğrinin mücadelesidir, iyi ile kötünün, otokrasi ile demokrasinin mücadelesidir." diye konuştu.

KENDİ İNSANINA YAPTIĞIN YANLIŞ

CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı da konuşmasında referandum kampanyalarının eşit şartlarda yapılamadığını savundu.

"Hayır" kampanyalarının yasaklarla engellendiğini öne süren Salıcı, "Böyle bir ortamın içerisinde diyorlarki 'referanduma gidelim millet karar versin' tabiki millet karar versin. Sen bizim ağzımızı kapat millet karar versin. Sen istediğin kadar konuş millet karar versin. Sen Hollanda'ya gittiğinde sana propaganda hakkı verilmediği zaman biz buna çıktık 'alçaklıktır' dedik mi? Dedik. 'Hollanda'nın yaptığı yanlıştır' dedik mi? Dedik. Yabancının sana yaptığı ne kadar yanlışsa senin kendi insanına yaptığın o kadar yanlış." dedi.

EVET DİYENLER NEYE EVET DEDİĞİNİ BİLMİYOR

"Hayır" diyenlerin neye hayır dediğini gayet iyi bildiğini anlatan Salıcı, "Evet diyenler neye evet dediğini bilmiyor. 'Neye evet diyorsun' dediğiniz zaman hamaset yapıyorlar. 'Vatan millet Sakarya' diyorlar. 'Ecdadımız' diyorlar. 'Reis öyle istedi' diyorlar ama 'Şu madde Türkiye'nin çıkarınadır, şu madde Türkiye'ye daha büyük bir istikrar getirecektir. Türkiye'nin şu anda ciddi bir ekonomik kriz problemi var, bunları aşacaktır. Türkiye'nin dış politikada ciddi sorunları var bunları ortadan kaldıracaktır' diyebildikleri bir tek madde yok." şeklinde konuştu.

Toplantıya eski milletvekili Meral Akşener de gönderdiği video mesajla katıldı. Salonda izletilen mesajında Akşener, olağanüstü hal ve baskılar altında referanduma doğru gidildiğini savundu.

mrl.jpg

KESİN PENSİLVANYADAN DAVET VAR.talimat alacaklar demek.
 // hursit dilaver
hazır ABDde iken aslı BAYDIN taşbaşı da ziyaret edip hasret gidereler.NE DE 0LSA ABDNİN TURKİYEYE MUDAHALESİNİ İSTEDİ DAHA YENİ..bu gidenler de 0nun vasıtası ile, AMAN MUDAHALE EDİN,BU ADAM BAŞKAN 0LACAK.3.HAVALİMANIYLA AByi YIKACAK,KANAL İSTANBULU YAPARAK L0ZANI DELECEK,HATTA HASSAS 0LDUĞUNUZ AYAS0FYAYI GENE CAMİ YAPACAK.EL AMAN,EL AMAN.başkan 0lursa trumpu da yer deyuu,CHP ile beraber y00rtta s00lh tayfası,hazır 0RADAYKEN ZANG0Ç EFENDİDEN DE HAYIR DUASINI ve 16 temmuz akşamı aksiy0nunu alalar...
20 Mart 2017 Pazartesi 10:32
islam kin ve nefreti ile d0lu 0lanlar hayır der tabi.
 // hursit dilaver
yani hakkaten,eğer eskaza,bunların aklına uyup ta HAYIR diyecek 0lan varsa,niye hayır dediğini asla bilemiyecek.bilerek değil,maalesef ezbere, 0nun bunun kaşına gözune bakıp 0y verecek.haa,bir de 0nulmaz islam kin ve nefretiyle yaşayanlar var.nesilleri tukense de kendileri hala ayakta.işte 0nlar bilinçli hayır derler.çunku ruhları islam kin ve nefret d0lu,sufyaniyete bağlı,zulum ve ısdibdat dönemlerinin hasreti ile yaşayan takım.ölmekten de ç000k k0rkarlar ha.biz öleceğiz de bunlar kalacak der....
20 Mart 2017 Pazartesi 10:16
Anlaştılar mı !
 // xxxx
Derin Avrupa'nın başı ingiliz ve Yahudi merkel derin ABD ile Türkiye'de yeni bir kalkışma için anlaştılarmı ki bunlar gidip vazife alıyorlr...
20 Mart 2017 09:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler