YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Münbiç'i PYD'ye verdi, Demirtaş halayla kutladı!
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, PYD’nin Münbiç’i almasının ardından Twitter hesabından ‘O zaman dans’ diyerek halay videosu paylaştı.
ABD Münbiç'i PYD'ye verdi, Demirtaş halayla kutladı!
14 Ağustos 2016 / 09:24 Güncelleme: 14 Ağustos 2016 / 09:39

PKK’nın katliamlarına ses çıkarmayan HDP’nin eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, Halep’in Münbiç ilçesinin terör örgütü DAEŞ’in elinden bir başka terör örgütü PYD’nin eline geçmesini ‘halay’ ile kutladı.

Sosyal medya hesabından Anadolu Ajansı’nın ‘PYD Fırat’ın batısındaki Münbiç’i ele geçirdi’ haberine ‘Doğru mu?’ şeklinde cevap veren Demirtaş, bir sonraki tivitinde ‘“Hay Allah doğruymuş! O zaman dans” diyerek halay videosu paylaştı.

1-20160814093047.jpg

Öte yandan terör örgütü PYD’nin Münbiç’i ele geçirdikten sonra bölgedeki Araplara propaganda için çarşaf yaktırıp sakal kestirmesi dikkat çekti. İnsan hakları ihlali konusunda sicili oldukça kabarık olan ve uluslararası örgütlerden sürekli uyarı alan PYD, paylaştığı ‘çarşaf yakan kadın, sakal kesen erkek’ fotoğraflarıyla ‘özgürlük getirdik’ algısı yaratmaya çalıştı.

1
 // 1
Ya devlet başa ya Kuzgun leşe ... madem ki ohalvar madem ki darbe girişi oldu bazı dosyaları da bunlarla kapatın bitirin şu olayı. .....
14 Ağustos 2016 14:42
ohal neden var
 // özkan başar
bu vatan haini it sürüleri nasıl ve ne cüret böyle konuşa biliyor anlayamıyorum ama devlet babanın bi bildiği var herhalde yoksa ohal varken böyle bi zamanda bu çakallara böyle fırsat vermezdi görelim bakalım bu itler için ne düşünüyor hayırlısı inşallah ama bir an önce bunlarıda içeride yada ipte görmek istiyoruz çünkü tahammül edemiyoruz...
14 Ağustos 2016 13:06
Halay
 // Adıyaman'lı Akın
Az kaldı bunların mezarlarının başında bizlerde halay çekeceğiz...
14 Ağustos 2016 12:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler