YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'AB müzakereleri durdurulsun'
'AB müzakereleri durdurulsun'
04 Haziran 2013 12:38
Alman Sol Parti Milletvekili Sevim Dağdelen, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) müzakerelerinin durdurulması gerektiğini söyledi.

Alman Sol Parti Milletvekili Sevim Dağdelen ve Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Melda Onur, Taksim Gezi Parkı’nı eylemcilerine destek ziyaretinde bulundu.

Basın mensuplarını sorularını yanıtlayan Sevim Dağdelen, Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) müzakerelerini hatırlatarak, “Bu müzakerelerin en önemli koşullarından biri de Türkiye’nin hukuk devletin olması yolunda daha iyi adımlar atması. İnsan haklarını, Basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü için Kopenhag kriterleri müzakereler içinde bir koşuldur. Son günlerde yaşanan gelişmeler bizi çok üzdü. Büyük bir kaygı ile izliyoruz. AK Parti Hükümeti’nin ve Erdoğan’ın devlet terörü Almanya tarafından ve AB tarafından mükafatlandırılmamalı. AB müzakerelerinin de durdurulmasından yana tarafız” dedi.

CHP Milletvekili Melda Onur ise Taksim olaylarının bir halk hareketi olduğunu savunarak, “Bu ne partinin ne bir örgütün ne gizli iç ve dış güzlerin hareketidir. Bu benim hayatımda gördüğüm en sivil eylemdir. Bunce mücadeleye rağmen çok ciddi facialar yaşanmamıştır. Bundan sonra yaşanmaması için bu savaşçı dilin biran önce sonlandırılması, taleplerin karşılanması gerekir” ifadelerini kullandı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler