YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AB Bakanı Çavuşoğlu Alanya'da
AB Bakanı Çavuşoğlu Alanya'da
15 Şubat 2014 09:14
AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Benim Alanya ile ilgili, yaşadığım şehir ile ilgili en büyük hayalim, kışın sokak lambaları dahil esnafın lambasının sönmemesi." dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Benim Alanya ile ilgili, yaşadığım şehir ile ilgili en büyük hayalim, kışın sokak lambaları dahil esnafın lambasının sönmemesi. Bunun için de sadece turist gelmesi yetmez. O şehrin başka sporlarla desteklenmesi lazım" dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya'da sivil toplum örgütleriyle Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Konferans Salonu'nda bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Çavuşoğlu, AK Parti döneminde "yapılamaz" denilen yatırımları gerçekleştirdiklerini söyledi. Çocukları ve yaşadıkları şehir için hayalleri ve umutları olduğunu belirten Çavuşoğlu, "Benim Alanya ile ilgili, yaşadığım şehir ile ilgili en büyük hayalim, kışın sokak lambaları dahil esnafın lambasının sönmemesi. Bunun için de sadece turist gelmesi yetmez. O şehrin başka sporlarla desteklenmesi lazım" ifadelerini kullandı.

Yeni yasayla İl Özel İdarelerin kalktığını dile getiren Çavuşoğlu, Büyükşehir Yasası ile Antalya'nın kaynaklarını en iyi AK Parti yerel yönetimlerinin kullanacağını söyledi. Çavuşoğlu, "Buradan (Alanya) Antalya'ya projeler çok iyi gider, Antalya'dan da Ankara'ya projeler çok iyi gider ve biz de o projeleri çok iyi takip ederiz. Birlikte yaparız" diye konuştu.

Antalya ile Alanya arasındaki otoban için çalışmalar yapıldığını ifade eden AK Parti'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel ise yol çalışmalarında önemli gelişmelerin yaşandığını vurguladı. Projenin hayata geçirilmesi için hızlı bir şekilde ihale edilerek Alanya halkının hizmetine sunulacağını kaydeden Türel, "Yerel seçimler öncesinde Alanyalı hemşehrilerim bu muhasebeyi yapacaktır. Kimin daha çok yatırım yapacağını halkın değerlendirmesi gerekiyor. Halkın aklını ve mantığını kullanarak en iyi hizmeti sunanları göreve getirmesini Alanya için tarihi bir fırsat olarak görüyorum" dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler