YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
6 MHP'li AK Parti'ye geçti
Afyonkarahisar'ın Kemerkaya Belediye Başkanı ve 5 meclis üyesi darbe anayasası ile yönetilmek istemediklerini söyleyip MHP'den istifa etti.
6 MHP'li AK Parti'ye geçti
03 Eylül 2010 / 15:21 Güncelleme: 03 Eylül 2010 / 15:28

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesine bağlı Kemerkaya Belediye Başkanı ve 5 Meclis üyesi MHP'den istifa ederek AK Parti'ye geçti. MHP'den AK Parti'ye geçen Belediye Başkanı Asım Yavuz, darbe anayasası ile yönetilmek istemediklerini söyledi.   

12 Eylül 2010 günü yapılacak Anayasa değişikliği referandumuna 'evet' diyen MHP'li Kemerkaya Belediye Başkanı Asım Yavuz ve beraberindeki 5 Meclis üyesi Afyonkarahisar Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen törenle AK Parti'ye geçti. Törende konuşan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Zeybek, Başkan Asım Yavuz'un kendi istek ve arzusu ile partilerine geçtiğini ifade etti.  

 PARTİ AYRIMI YAPMIYORUZ 

Törene katılan K Parti Milletvekili Ahmet Koca ise, belediyelere eşit bir şekilde davrandıklarını belirterek, "Biz belediyelere hangi siyasi partiden olursa olsun bizimle uyumlu bir şekilde çalışan belediyelerimize hizmetlerimizi götürme noktasında bizlere bir adım atsalar biz onlara on adım atarız. Onlar bize on adım yaklaşsa biz onlara yüz adım yaklaşırız. Afyonkarahisar'ın hangi köşesinde, hangi yerinde insanımız yaşıyorsa yaşasın bizim oraya hizmet götürmek boynumuzun borcudur. Siyasette ayrıcalık yaptığımızı söylüyorlar. İşte Kemerkaya beldesinde MHP'li bir belediye başkanı olarak seçildikten sonra yine biz o bölgemize hizmetler yaptık. Onları hiçbir zaman ayırt etmedik. Bu nedenle Kemerkaya Belediye Başkanı Asım Yavuz,  AK Parti saflarında hizmet yapacağını ilan ettiğinde bizde kendisi ile çalışmaktan dolayı memnun olacağımızı ifade ettik. Aramıza hoş geldin diyoruz" dedi.  

ARTIK ÜLKEMİZ DARBE ANAYASASINDAN KURTULMALIDIR 

Artık Türkiye'de darbe Anayasası ile idare edilmek istemediklerini söyleyen Kemerkaya Belediye Başkanı Asım Yavuz ise, "Artık bu ülkede bazı insanlar kendileri bu memleketin gerçek sahipleri karşısındaki tebaa gibi görmelerine tahammül edemiyoruz. Artık ülke insanımızın hak ve özgürlükler yönünden önünün açılmasını istiyoruz. Bu nedenle 26 maddelik Anayasa değişikliği paketine ben ve beraberimdeki meclis üyelerim ile birlikte 'evet' diyorum. İnsanlar inandığı değerler üzerine mücadele etmeli, geçmişinden hiçbir zaman kopmamalıdır. Biz geçmişimiz ile kopmayacağız" şeklinde konuştu.  

 ROZETLERİ MİLLETVİKİLLERİ VE PARTİ YÖNETİCİLERİ TAKTI 

Konuşmaların ardından Kemerkaya Belediye Başkanı Asım Yavuz'a parti rozetini Milletvekili Halil Aydoğan taktı. Başkan Yavuz ile birlikte AK Parti'ye geçen Mevlüt Karataş, İzzet Dağkaya, Bayram Kocabaş, İsmail Topal ve Süleyman Elbirgin'e rozetlerini de İl Başkanı Mehmet Zeybek ile Merkez ilçe Başkanı Semai Kaya taktı. Rozet takım töreni esnasında salonda bulunanlar Başkan Yavuz ve meclis üyelerini ayakta alkışladı. MHP'den AK Parti'ye geçen Başkan Asım Yavuz'u ilk olarak Ak Parti Milletvekili Ahmet Koca ile ilçe ve belde Belediye Başkanları tebrik etti. Törene, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Koca ve Halil Aydoğan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Zeybek ve Merkez ilçe Başkanı Semai Kaya ve çok sayıda partili katıldı.

İHA

niçin hayır
 // ayşe bağcı
bahçeli acaba muhalefet olduğu içinmi hayırdiyor yoksa gerçekten anayasa değişikliği maddelerini beğenmediği içinmi*merak ediyorum bu tutumu ile rahmetli başbuğun kemiklerini sızlattığına inanıyorum...
05 Eylül 2010 15:50
bazen çok dikkat gerekir...
 // ibrahim çelikoğlu
Yoksa tuz kokar.Odak oldun derler.Davul dengi dengine"olmalıdır......
04 Eylül 2010 03:29
denemeler
 // etrust
bahçeli deneme yapıyor. dibe vurup sıçrama denemesi :)))...
03 Eylül 2010 17:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler