YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
450 bin 'tercih' mührü alınacak!
Devlet Malzeme Ofisi'nin resmi internet sitesinde 450 bin tercih mührü ihalesinin başlatıldığı duyuruldu.
450 bin 'tercih' mührü alınacak!
06 Mayıs 2016 / 11:09 Güncelleme: 06 Mayıs 2016 / 15:09

Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdürlüğünce, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığı için 450 bin tercih kaşesi satın alınacak. Sosyal medyada yayılan 'erken seçim mi' yorumlarının ardından YSK ise, işlemin rutin bir işlem olduğu belirtti.

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Genel Müdürlük, YSK'nın ihtiyacı olan 450 bin tercih kaşesini iç piyasadan açık teklif usulüyle satın alacak. İstekliler, ihale dokümanlarını DMO Genel Müdürlüğünde ve ofisin internet sitesinde görebilecek. 

Teklif verecek firmalar, ihaleye katılabilmek için 130 liralık evrak bedelini belirtilen hesaba yatıracak. Teklifler, 13 Mayıs saat 12.00’ye kadar bildirilecek. Teklif mektupları, son teklif verme günü saat 14.00'te açılacak.

 Devlet Malzeme Ofisi'nin açtığı tercih kaşesi ihalesi de sosyal medyada erken seçim olacak iddialarının ortaya çıkmasına neden oldu.

RUTİN UYGULAMA

Hürriyet’e konuşan YSK yetkilileri ise işlemin rutin bir işlem olduğunu belirterek bu durumun erken seçim olarak yorumlanamayacağını ifade ettiler.

Yetkililer ihalenin stokları belli seviyede tutmak için rutin uygulama olduğu belirttiler.

11-085.jpg

At gözlüğü
 // A.SAĞ
At gözlüğü ile bakanlar gerçekleri göremez.
Seçim mühürleri ilk defa alınmıyor kalın kafalılara, ön yargılı zavallılara duyrulur.
Ülkemizde;
ülkenin geleceği için canını ortaya koyanlar var
neye inandığı belli olmayan ön yargılı aptallar da var...
06 Mayıs 2016 Cuma 21:04
 // Ömer
ülkenin parası birilerinin kişisel egosunun tatmini birilerinin de zengin olması için neler bahane ediliyor. Allah şahit tercih HAYIR olacaktir....
06 Mayıs 2016 13:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler