YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
4 dakikanın sırrı
AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı İsmet Yılmaz, dün Bahçeli'yi ziyaret ederek, MHP'nin desteğini istedi. Bakan İsmet Yılmaz'ın sadece 4 dakika süren MHP'ye gerçekleştirdiği ziyaretin ayrıntıları netleşti.
4 dakikanın sırrı
28 Haziran 2015 / 11:03 Güncelleme: 28 Haziran 2015 / 11:04

Milli Savunma Bakanı ve AK Parti'nin TBMM Başkan adayı İsmet Yılmaz'ın dün destek istemek için ziyaret ettiği MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesi sadece 4 dakika sürdü.
Bakan İsmet Yılmaz, MHP lideri Bahçeli ile görüşmeye, yanında AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay ve Grup Başkanvekili Ahmet Aydın'la birlikte gitti. Heyeti, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kalaycı kapıda karşılayarak Bahçeli'nin makam odasına kadar çıkardı.

4 dakika içinde tamamlandı

AK Parti heyeti makam odasına alındıktan sonra Bahçeli yanlarına geldi. Yılmaz, bu hafta TBMM'nin başkanının seçileceğini, kendisinin de TBMM Başkanlığı'na aday olduğunu belirterek, MHP'nin de desteğini istedi. Bahçeli ise “Hayırlı olsun. Biz kendi adayımızı çıkardık. Bizim geleneksel olarak adayımızın arkasında olmak gibi bir alışkanlığımız var" yanıtını verdi. Bu diyaloğun sonrasında kısa bir sessizlik oldu. Görüşmeye katılanların tamamı oruçlu olduğu için çay, kahve ikramı da yapılamayınca bu defa AK Parti heyeti kendi içinde fikir yürüttü. Hürriyet'te yer alan habere göre sessizliğin uzamaması için “Görüşeceğimiz başka bir konu var mı?" diye Atalay'a soran Yılmaz, hem ondan hem de Aydın'dan “Yok" yanıtını alınca, “Bize müsaade o zaman" dedi. Bahçeli de “Müsaade sizin" karşılığını verince görüşme 4 dakika içinde tamamlanmış oldu.

 

YENİ ŞAFAK

 // hadi ordan
Sadi somuncuoğlu olayını unutmadık kendi adayıyımış sende ekmelde MHP li değilsiniz...
28 Haziran 2015 12:19
 // Rasim DUMAN
Misafiri istiskal ve adeta "kapi disari" etmek... Bizim torelerimizde boyle birsey var mi yahu...! Bu nasil bir terbiye, nasil bir nadanliktir?! Bu tavirlar, muhatabini degil, seni kucultuyor Bahceli bey....
28 Haziran 2015 11:23
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler