YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"4-C'liler yoksul kitleyi oluşturuyor"
"4-C'liler yoksul kitleyi oluşturuyor"
01 Temmuz 2013 17:33
MHP Elazığ Milletvekili Enver Erdem, bir çok sosyal haktan mahrum olan 4-C statüsündeki işçilerin yoksul bir kitleyi oluşturduklarını söyledi.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplanan Genel Kurul'da, MHP'nin 4-C statüsünde çalışanların sorunları ile ilgili araştırma önergesinin bugün görüşülmesine ilişkin grup önerisi ele alndı.

Partisinin önerisi üzerine söz alan Elazığ Milletvekili Enver Erdem, 4-C statüsünde çalışanların bir çok sosyal haktan mahrum olduğunu, farklı maaşlar aldıklarını, kurumlararası geçiş yapamadıklarını, yoksul bir kitleyi oluşturduklarını söyledi. Erdem, "Hükümet sorun yokmuş gibi davranmakta,görmezden gelmektedir. Bu personelle ilgili bir an önce düzenleme yapılması gerekiyor. Hiç olmazsa bu konuda siyaset yapmayın"" dedi.

AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan ise iktidarlarından önce yapılan özelleştirme uygulamalarında, herhangi bir fabrikayı satın alan kişinin, istediği zaman kurumdaki çalışanları kapı dışında bırakabildiğini ifade etti. AK Parti iktidarının ise bu işçilerin 4-C statüsünde farklı kurumlarda istihdam ederek, mağduriyetin sonra ermesini sağladığını anlatan Arslan, "İktidarımız, 4-C statüsünde çalışanlara ayrıca toplu sözleşme hakkı da getirdi" dedi.

Arslan, hükümetin söz konusu işçilerle ilgili zaten gerekli çalışmaları yapması nedeniyle MHP'nin bu konuda Meclis Araştırması açılması önerisine katılmadıklarını ifade etti.

MHP'nin grup önerisi kabul edilmedi.

AA

Etiketler: , , ,
4/cmağduriyeti
 // yılmazdemir
ya rab im bizlere bu mağdurriyeti yaşatanlara sende onlara ve çoluk çocuğuna geleceklerine yaşat bizden beter olsunlar ki anlasınlar darlığı sefaleti bizlerde insanız allah a inanırız peygamberin ümetiyiz farkımız ne .bu topraklarda canını malını vermiş şehit ve gazilerin evladıyız bu küfürde değil rencidede değil lütfen bizleri anlayın nefsi kıyas yapın...
02 Temmuz 2013 Salı 08:03
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler