YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"30 Mart'ta herkes boyunun ölçüsünü alacak"
Sırrı Süreyya Önder CHP ile neden ittifak yapmadıkları sorusuna cevap vererek CHP'nin bu ittifakın kendilerine zarar vereceği gerekçesiyle kabul etmediğini söyledi.
"30 Mart'ta herkes boyunun ölçüsünü alacak"
12 Mart 2014 / 18:16 Güncelleme: 12 Mart 2014 / 18:17

Önder yaklaşan yerel seçimleri değerlendirerek 'CHP her geçen gün oy kaybediyor. Biz sonuçta bir siyasi partiyiz seçime girmemiz kadar doğal ne olabilir. Biz de dahil 30 Mart'ta herkes boyunun ölçüsünü alacak' dedi.

CHP kendini gözden geçirsin

Biz bir siyasal partiyiz. Bizim işimiz seçime girmek biz bir siyasi partiyiz Eğer CHP'li seçmen bize oy veriyorsa CHP kendini gözden geçirsin. Biz Resmi olarak CHP Genel Başkan yardımcısını ziyaret edip ittifak meselesini konuşabiliriz dedik. Onlar bu iş bize zarar verir dedi. Onların zarar verir dediği bir iş nasıl onlara zarar veriyor. Biz gidip onlarla pazarlık da etmedik. Yerel seçimler ittifaklar için en uygun seçimlerdir. Bize zarar verir deyip geri çevirdiler.

30 Mart'ta herkes boyunun ölçüsünü alacak

Şimdi CHP gün gün oy kaybediyor. Niye, mevcut belediyeden farklı bir belediyecilik perspektifi geliştiremiyorlar. Güven de vermiyorlar. 30 Mart günü hepimiz boyumuzun ölçüsünü alacağız biz de dahil. Onun için bir siyasal partiye seçimlere girmeyin demek kadar hayasızca, ayıp başka bir şey olabilir mi?

HDP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sırrı Süreyya Önder Habertürk TV'de yayınlanan Teke Tek programına konuk oldu.

 

STARGAZETE

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler