YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"30 Mart seçimine birileri hile karıştırmaya çalıştı"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti Çorum İl Başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı
"30 Mart seçimine birileri hile karıştırmaya çalıştı"
21 Şubat 2014 / 06:59 Güncelleme: 21 Şubat 2014 / 07:10

Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen programda konuşan Soylu, devlette parselasyonun olmayacağını belirterek, “Birileri milli eğitim benim olacak. Hakim yargıç benim olacak diye ortaya koyarlarsa ortaya çıkarlarsa bu millet 30 Martta onlara derslerini verir” dedi.

Devletin sahibi millet olduğunu vurgulayan Soylu, devletin sahibinin bu ülkenin 76 milyon vatandaşı olduğunu dile getirdi.

Soylu, “Korkutacaklar. Ürkütecekler. Bu hizmet ehlinin, bu hizmet erbabının bu hizmet anlayışının bugünkü sahibi Ak kadroları rahat bırakın ne olursunuz. Bu ülkenin yarınına ait mücadelesinde onlara pusu kurmayın. Bunun bedelini ağır ödersiniz. Tarih bedelini ağır ödetir. CHP ile ittifak içinde olursanız, Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifak içinde olursanız ‘Bu Tayyip Erdoğan, bu AK Parti kaybetsin de ne olursa olsun’ derseniz Allah şahittir ki o Yassıada’nın hakimi Salim Başoldan, İskilipli Atıf Hocayı idam edenlerden hiçbir farkınız kalmaz. Yapmayınız etmeyiniz tekrar söylüyorum. Devlet içerisinde parsel almaya çalışmayınız” ifadelerini kullandı.

"Millet orada bizim hesabımızı görür" 

Demokrasi ile gelen, milli irade gelen insanlara had bildirmeye çalışılmaması çağrısında bulunan Soylu, “Sandığa gidiyoruz. Millet orada bizim hesabımızı görür. Doğru yapmışsak bizi kucaklar yanlış yapmışsak bize kendinizi biraz düzeltin der. Demokrasiye biraz saygınız olsun. Milli iradeye biraz saygınız olsun. İnsanların hürriyetlerine karar verme yeteneklerine biraz saygınız olsun. Sabahtan akşama kadar yıllardır kurduğunuz tezgahlar bu ülkede bu insanlar tarafından hep fark edildi” ifadelerini kullandı.

30 Mart seçimine birilerinin hile karıştırmaya çalıştığını dile getiren Soylu, “Birileri bu millete, bu milletin evlatlarına sahip çıktı diye ders vermeye çalıştılar. İftira ettiler. Oyun kurdular. Tuzaklar kurdular. Telefonları dinlettiler. Fotoğraflar çekmeye çalıştılar. Aman ha çıkarırız diye şantaj yapmaya çalıştılar. Ürkecek zannettiler. Korkacak zannettiler. Pazarlık yapacak zannettiler.

Haykırdı o uzun adam elinizde ne varsa koymazsanız namertseniz. Bu millet bir emanet verdi. Emanet namusudur. Bu millet emanet verdi. Reyini verdi. Oyunu verdi. 12 yıl önce Türkiye ne halde idi. Hepimiz biliyoruz. Ne için bunlar başımıza geliyor biliyoruz. Kim bunları organize ediyor biliyoruz. Kim kime uşaklık ediyor biliyoruz. Ama milletimizin bildiğini de biliyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

"Bu adamlar bizim başımıza nereden geldi diyorlar"”

Birilerinin bir yılı aşkın zamandır terör nedeniyle şehit gelmediği için rahatsız olduğunu savunan Soylu, “Niçin sizi istemiyorlar zannediyorsunuz. Sizden korkuyorlar zannediyorsunuz. Türkiye’yi karıştırırlarsa 21. asrın bu güzel asrın bir Türkiye asrı olmasını engellemeye çalışacaklarda ondan sizi sevmiyorlar. Sizi istemiyorlar. Bu adamlar bizim başımıza nerden geldi diyorlar. Ama sınavınızı iyi verdiniz. Ben aranıza yeni katıldım. 12 yıldan beri her türlü tezgâhla karşı karşıyla kaldınız. 12 yıldan beri gazete manşetlerinde siperin gerisine atmaya çalıştılar. Yılmadınız. Bükülmediniz dik dur ama diklenmediniz.

Her türlü melanetle, her türlü burada ifade edemeyeceğim kirli ittifaklarla karşı karşıya kaldınız. Bir kere olsun inancınızdan, davanızdan büyük Türkiye idealinden AK kadroya yüklenen bu misyondan bir türlü vazgeçmediniz. İçim acıyor. Ülkemin arkasından saplanan hançerleri gördükçe perişan oluyorum. Ve onun karşısında dik duran adamı gördükçe yarına umutla bakıyorum. Çok kritik bir seçime gidiyoruz.

1.5 yıla yakındır bu ailenin içerisindeyim. İlk geldiğim günden itibaren bu seçimin Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olduğunu anlatmaya çalıştım. Hemen peşinden gelebilecek bir seçim var. Kimileri hangi mühendislikleri imar etmeye kimlerin bir araya gelmek istediğini o fotoğraftan net bir şekilde anlamaya çalışmıştık. İnanamayacağınız insanlar bir araya gelecek dedim. Birbirinize bağlı olacaksınız. Samimi olacaksınız.

Günün adaylığı, hevesi için bu büyük mücadeleyi bu kutlu yolculuğu bu anlamlı yolculuğu bir daha kuvvetlendirmek için gayret ortaya koymalıyız. Şimdi o günlerin arefesindeyiz. Bu salonda sadece 30 Mart seçimi heyecanı yok aslında. Bizi bu büyük medeniyet yolculuğunda 300 yıl gerileyen ülke konumuna soktular.

Siz onu birilerinin kursağından çekip aldınız. Türkiye buradan Moğolistana kadar, Güney Afrika’ya kadar dünyanın her noktasında aciz bir ülke değil yarın ne yapacağım diye düşünen ülke yarının hesabını yapan bir ülke haline geldi. 21. Asrın Türkiye asrı olma noktasında büyük bir iradeyi ortaya koymaya çalıştı" dedi.

"Hükümet 5.8 katrilyon yatırım yaptı" 

Ülkenin huzurunun sabote edilmeye çalışıldığına dikkat çeken Soylu, "Başbakanımızın talimatı ile yatırım kitapçığı hazırladık. 5.8 katrilyon hükümet yatırım yaptı. Ne istediler. Çok açıktı. İstedikleri belli idi. İstedikleri her 100 TL’lik vergi gelirinin 85.7 lirasını faize ayıran bir anlayıştan bugün sadece 15.3 lirasını faize ayıran bir anlayış.

Bu milletin kasasında cebinde kaldı. Dertleri şu para kendi ceplerine gitmeyecek millete gidecek. Milletle beraber olacak. Bütün dertleri bu. Bir taraftan Kanalistanbul yapılacak. Üçüncü boğaz köprüsü yapılacak. Sanki iki katlı, üç katlı bir bina yaparmış gibi benim ülkemin insanını, hayır siz hiçbir şey yapamazsınız diye 76 milyonumuzu Alevi demeden Sünni demeden Kürt demeden kadın demeden küçümsemeye çalışanlara "hayır biz yaparız" diye bir haykırışı ortaya koyuyorsunuz sizler.

Menderes köylerle şehirleri birbirine bağladı. O zaman köylünün oğlu işadamı doktor, hakim profesör oldu. Özal büyük şehirleri birbirine bağladı. Başbakan Erdoğan tüm şehirleri birbirine bağladı.

Türkiye'nin büyüme mücadelesi, hayat standartlarını yükseltme mücadelesi büyük bir anlayışla devam etmektedir. Mayıs ayında 4.61 politikalı faizli merkez bankası bugün 10 ila 11’lerde ülkenin istikrarını sabote ettiler. Huzurunu sabote etmeye çalıştılar. Bu ülkede milli irade yolsuzluğu milli irade hırsızlığı ortaya koymaya çalıştılar" diye konuştu.

Program belediye başkan adaylarının tanıtımının ardından sona erdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler