YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 partiden teröre karşı ortak deklarasyon
AK Parti, CHP ve MHP'nin TBMM Grup Başkanlıkları Ankara'da meydana geler terör saldırısı nedeniyle ortak deklarasyon yayımladı. Deklarasyonda, "Barış ve huzur için herkese sorumluluk düşüyor" ifadelerine yer verildi.
3 partiden teröre karşı ortak deklarasyon
15 Mart 2016 / 22:30 Güncelleme: 15 Mart 2016 / 22:35

Ankara Kızılay'daki terör saldırısının ardından teröre karşı lanet yağdıran siyasi partiler ortak bildiri yayımladı.

HDP YİNE İMZA ATMADI

AK Parti, CHP ve MHP'nin bildirisinde "Müşterek acıyı paylaşmanın her türlü siyasi ve ideolojik aidiyetten daha önemli" ifadesi dikkat çekti.

HDP ortak bildiriye bir kez daha imza atmadı.

"Barış ve huzur için herkese sorumluluk düşüyor"

Deklarasyonda, şunlar kaydedildi:

"Hayatını kaybeden bu ülkenin evlatları, hepimizin evlatlarıdır ve onların acısı aileleri, yakınları, sevenleri kadar milletimizin ortak acısıdır. Terör saldırılarının arkasında Türk milletinin birliğine ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bütünlüğüne yönelik tarihi emeller vardır.

Terörün kanlı eylemleriyle yapmaya çalıştığı halkta bezginlik, karamsarlık doğurmak, ortak gelecek duygusuna darbe vurmaktır. Uzun tarih içinde her türlü sorunu ortak dayanışma, kararlılık, cesaretle aşan, kaderini kendi azim ve iradesiyle yazan milletimizin terör karşısında da aynı kararlılıkla davranarak, terörün amacını boşa çıkarttığını görmek bu derin acımız karşısında en önemli teselli kaynağımızdır. Millet iradesinin tecelligahı olan TBMM bu konuda üstüne düşen milli sorumluluğun farkında ve şuurundadır. 

Milli iradeyi temsil etmekten onur duyan bizler, ortak kaderimize ve geleceğimize duyduğumuz derin inançla teröre karşı sergilenen kararlılığa tercüman olmanın ve müşterek acıyı paylaşmanın her türlü siyasi ve ideolojik aidiyetten daha önemli olduğunu ifade ediyoruz.

Karmaşık ve sorunlu bir coğrafyanın parçası olan ülkemizde, barışın ve huzurun tesis edilmesi bakımından herkese ve her kuruma sorumluluk düştüğünü, olaylar karşısında soğukkanlı tavrın, dikkatli dil ve üslubun önemini bu vesileyle vurgulamak isteriz. Milletimizin başısağolsun."


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler