YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 partiden ortak kınama, dördüncüsü yok!
Meclis, dün Ankara’da gerçekleşen bombalı saldırıyı, HDP’nin imza koymaması nedeniyle “ortak” bir deklerasyonla kınayamadı.
3 partiden ortak kınama, dördüncüsü yok!
18 Şubat 2016 / 08:00 Güncelleme: 18 Şubat 2016 / 08:34

AK Parti, CHP ve MHP’nin imza koyduğu kınama deklerasyonunu, Meclis’te bulunan dört partinin imzasını taşımadığı gerekçesiyle Başkanvekili Akif Hamzeçebi tarafından okunmadı. 

Hamzaçebi, parlamento geleneğine göre bir metnin Meclis deklerasyonu sayılabilmesi için grubu bulunan bütün partilerin imzasını taşıması gerektiğini belirtti. Hamzaçebi, saldırıyı sert bir dille kınayan kendi açıklamasını yaparken, hazırlanan metin, altında imzaları bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural tarafından kürsüden okundu. 

Üç partiye mensup milletvekillerinin alkışladığı metinde, “Ülkemiz bugün(dün) vahim bir terör saldırısıyla daha karşı karşıya kalmıştır. Birlik ve bütünlüğümüze huzur ve güvenliğimize yönelik insanlık dışı terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Terör hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Aziz milletimizin teröre boyun eğmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyetinin bu oyunu boca güce sahip olduğunu ifade ediyoruz” denildi. 

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ise acımasız saldırıyı kınadıklarını belirterek, “Biz metnin içeriğinde daha önce gerçekleşen Suruç, Ankara ve Sultan Ahmet’teki saldırıların ve bölgedeki çatışmalardaki sivil kayıplarla ilgili ifadelerin de olmasını istedik” dedi.

MECLİS TERÖRÜ
 // makcay3
ADAMLAR AÇIKÇA PKK LI VE TÜRK-MÜSLÜMAN DÜŞMANIYIZ DİYOR BİZ HALEN BUNLARI BESLİYORUZ ,NE KADAR ACİZ BİR MECLİSİMİZ VAR
...
18 Şubat 2016 Perşembe 14:02
4.nün safı zaten belli!
 // Mutlu
"...Biz sırtımızı PKK,PYD ve YPG'ye dayadık..." diyenlerin terör eylemlerini kınamalarını ve teröre karşı ortak bildirilere imza atmalarını beklemek de bizim hatamız....
18 Şubat 2016 Perşembe 12:28
Ortskern
 // mehmet Dag
Obir parti katillerin ortaklaridir...
18 Şubat 2016 09:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler